Aksaray Haberleri

Gençlere ‘Psikolojik Dayanıklılık’ konulu seminer verildi | haberaksaray.com
Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

Gençlere ‘Psikolojik Dayanıklılık’ konulu seminer verildi

Gençlere ‘Psikolojik Dayanıklılık’ konulu seminer verildi
  • 12 Ekim 2018

Aksaray İl Sağlık Müdürlüğü Programları Birimi tarafından; ” olarak belirlenen 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü farkındalık çalışmaları yapıldı.

Gençlik dönemi; bireyin sosyal ve fiziksel değişiklikler yaşadığı, yetişkin rolüne hazırlandığı, kimlik bulma çabalarının arttığı bir dönem olmakla birlikte, önemli ruhsal hastalıkların ortaya çıkma riskini de barındıran bir süreçtir. Günümüzde gençler, daha önceki dönemlerden daha farklı ve hızlı değişimlerin olduğu bir dönemde yaşamakta, teknolojik gelişmelere yoğun olarak maruz kalmaktadır. Bu hızlı değişim ve gelişmeler, onların hayatında olumlu olduğu kadar, doğru olarak desteklenmediğinde olumsuz bir takım etkilere de sebep olabilmektedir. Gençlerin birçoğu teknolojinin sunduğu sanal ilişkilerle bağ kurmaya çalışırken, sosyal etkileşimin azlığı onları yalnız hissettirmekte, ruh sağlığını güçlendirecek ya da psikososyal destek alabilecekleri doğru kaynakları da bilememektedir.

Bu nedenle onların doğru yönlendirilmeleri ve psikososyal yönden aradıkları destekleri nereden bulacakları konusunda bilgilendirilmeleri oldukça önemlidir. Gençler geleceğimizin teminatıdır ve geleceğimiz gençlerin sağlıklı, mutlu ve üretken olmalarına bağlıdır. Gençler ve ruh sağlığına dikkat çekmek üzere, Aksaray İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda, 10 Ekim 2018 tarihinde saat 10:00’da bir farkındalık çalışması yürütülecek.

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Psikiyatri Uzmanı Dr. Şengül İLKAY tarafından Ticaret Odası Konferans Salonu’nda, Gençlik Merkezi koordinesinde “Psikolojik Dayanıklılık” konulu seminer verildi.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ