Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,73 / Satış: 5,75
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

Günebakanlı işletmeler denetimden geçiyor

Günebakanlı işletmeler denetimden geçiyor
  • 04.11.2017
  • 1.283 kez okundu

Aksaray Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün yürüttüğü Günebakan Projesi’nde sertifika alan işletmeler için her üç aylık dönemi ilgilendiren denetimler devam ediyor.

Zabıta Müdürlüğünün yürüttüğü ’nde sertifika alan işletmeler için her üç aylık dönemi ilgilendiren denetimler devam ediyor.

Aksaray Belediyesi, halkın daha temiz ve güvenli gıda tüketmesi aynı zamanda işletmelerin hijyen kalitesini yakalaması için başlattığı Günebakan Projesinde sertifika alan işletme sayısı artıyor. Günebakan denetleme kurulu, bugüne kadar 22 işletmeye Günebakan Sertifikası verdi. Sertifika için müracaatta bulunan işletme sahiplerinin de, işyerlerinde gerekli düzenlemeyi başlattıkları öğrenildi.

Belediye bünyesinde kurulan Günebakan Birimi, sertifikası olan işletmelerin ve çalışanlarının temizlik esasının devamlılığını sağlamak için her üç ayda bir olmak kaydıyla işletmeyi yeniden denetime tabi tutuyor. İşletmenin kontrol edildiğine dair Sertifikalara bandrol yapıştırıyor.

Kontrol ve denetim uygulamasının amacı ise işletmelerin temizlik ve hijyen konularında daha duyarlı olmalarını sağlamak ve kalite standardını en üst seviyede tutmaktır..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ