Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 9,19 / Satış: 9,23
€ EURO → Alış: 10,67 / Satış: 10,71

Hastanenin çocuk bölümleri çizgi film karakterleri ile süslendi

Hastanenin çocuk bölümleri çizgi film karakterleri ile süslendi
  • 19 Temmuz 2021

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin çocuk bölümleri çizgi film karakterleri ile süslendi.

Çocukların hastane korkularını yenmeleri ve eğlenceli zaman geçirmelerini sağlamak amacıyla Aksaray Eğitim ve Araştırma hastanesinin çocuk acil, poliklinik ve yataklı servisleri ile ara koridorları çizgi film karakterleri ile süslendi.

Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü Resim-İş Anabilimi Dalı, Aksaray Sağlık Müdürlüğü ve Aksaray Eğitim Araştırma Hastanesi işbirliğinde gerçekleştirilen ortak çalışma ile çocuklar hastaneye gediklilerinde çok sevdikleri çizgi film karakterleri ile karışılacaklar.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu kısa süre sonra hizmete girecek Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek binasında incelemelerde bulundu. Çocuk servislerini gezen Vali Aydoğdu; çocuk acil, poliklinik ve ara koridorlarında yapılan boyama çalışmaları hakkında bilgi aldı. Koridor duvarında boyama yapan Vali Aydoğdu; yapılan çalışmaları çok beğendiğini belirterek Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Semra Kılıç Karatay ve öğrencilerini tebrik etti.

-Çocuklar çok farklı bir ortamla karışılacak

Yapılan resim çalışmalarının çok güzel olduğunu kaydeden Vali Aydoğdu; “Hocalarımız ve öğrencilerimiz yeni açılacak hastanemizin ek binası girişi, çocuk acil servis ve poliklinik odalarına çok güzel resimler yapmışlar. Öyle güzel resimler yapmışlar ki hastaneye değil de yaşam merkezine girmiş gibi hissediyorsunuz. Buraya gelen çocuklar gerilimleri alacak bir ortamla karışılacaklar. Hocamıza öğrencilere teşekkür ediyoruz. Küçük dokunuşlar büyük sonuçlar burada bu başarılmış. Gençlere imkan verildiğinde her türlü güzelliği ortaya koyuyorlar. Buraları görünce Aksaray da köylerden binalardan başlayarak nasıl daha güzellikler ortaya koyabiliriz diye onun planlamaları yapmış olduk. Burası hastanemiz açıldığında hasta olmayanlarında gelip ziyaret edeceği bir yere dönüşecek diye düşünüyorum.”

Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Anabilimi Dalı Başkanı Semra Kılıç Karatay da yaptıkları çalışmada amaçlarının çocukların hastane ve doktor korkularını yenmelerine yardımcı olmak olduğunu söyledi.

-Çocuklar hastane ve doktor korkusunu yenecek

Eğitici çizgi film karakterlerinden 100’ü aşkın eğlenceli figür çalıştıklarını ifade eden Karatay; “Çocuklar hastaneye geldiği andan itibaren dikkatlerini çekecek onlarında çok sevdiği karakter ve kahramanlarla karışılacaklar. Enjeksiyon odaları, doktor muayene odaları gibi çocukların korktuğu odalarda da onların dikkatini çekecek, korku ve endişelerini meraklı bakışlarına bırakacak karakterler çalışıldı. Tıbbı müdahale veya tedavi için hastaneye gelen çocuklar bu korku ve endişelerini hastane duvarları ve her köşede farklı bir çizgi film karakteri ile yenecekler’ dedi.

Bölüm öğrencilerinin yaptıkları çalışmaları tamamladıklarını ifade eden Karatay, öğrencilerinin belirledikleri bir duvara kendi resimlerini de çizerek imzalarını attıklarını, çocuklar için yapılan bu çalışmanın bir sağlık kuruluşunda uygulamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti..

blank blank blank

blank

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. blank Gamzem dedi ki:

    izledikleri yol bence tamda çocuklara uygun,böylelikle çocuklarının korkularını yenmelerine yardımcı oluyorlar.Gerçektende çok akıllıca bir fikir🖒

YORUM YAZ