Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,05 / Satış: 6,08
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,56

Hayırsever vatandaş: Ben okuyamadım, okutturmak istiyorum

Hayırsever vatandaş: Ben okuyamadım, okutturmak istiyorum
  • 26.04.2019
  • 526 kez okundu

Aksaraylı hayırsever vatandaş Hacı Ömer Usluer,”Ben okuyamadım, okutturmak istiyorum” diyerek elinde kalan son arsasının da okul yapılması için bağışlamak istiyor.

Yurt dışından emekli olan yardımsever vatandaş Hacı Ömer Usluer, 15 yıl önce değerli bir arsasını bağış yaparak ilimize bir anaokulu kazandırmıştı. Usluer ayrıca 5 dükkanının gelirini de durumu zayıf olan öğrencilere burs olarak destek veriyor. Bu yardımlarla yetinmeyen yardımsever vatandaş Hacı Ömer Usluer elinde kalan 6 bin metrekarelik son arsasını da okul yapımı için bağışlamak istiyor. Müteahhitlerin 70 daire verdiği değerli arsasını satmayı hiç düşünmediğini ifade eden Usluer, bu arsasını da okul yapımı için bağışlama kararı aldı.

Usluer yaptığı açıklamada, “Ben okumayı çok istedim ama okuyamadım, bu durum beni çok etkiledi. Çocuklarımızın okumasını istiyor ve destek olmak istiyorum. Elimde kalan son değerli arsamı da Milli Eğitim Müdürlüğüne bağışlama kararı aldım. İnşallah hayırlı olur” dedi.

Milli Emlak Müdürü ile görüşen Hacı Ömer Usluer ihtiyaç duyulması halinde bir başka yerde Hazine arazisi ile takas edilerek, bu arsanın vatandaşın hizmetine sunulabileceğini cevabını aldı. İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Kartal ise konuyla ilgili çok memnun olduğunu ifade eserek, hemen en uygun yeri tespit edip resmi kurumlarla istişareye geçeceklerini söyledi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ