Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 9,28 / Satış: 9,32
€ EURO → Alış: 10,80 / Satış: 10,85

Her zaman öğretmenlerimizin yanındayız

Her zaman öğretmenlerimizin yanındayız
  • 02 Ağustos 2021

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Eğitim Fakültesi tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen “Sosyobilimsel Konuların Öğretimine Yönelik Etkileşimli Etkinlikler” isimli proje, düzenlenen açılış töreniyle başladı.

Bilim kültürünün ve bilim iletişiminin yaygınlaştırılması için düzenlenen projelerden birisinde öğretmenlerle birlikte olmaktan mutluluk duyduklarını söyleyen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Bakırtaş, özgün değeri ve yaygın etkisi olan bir konunun süreç içerisinde detaylarıyla anlatılacağını belirtti ve projeye emek veren herkese teşekkür etti.

ASÜ Eğitim Fakültesi olarak öğretmenleri mesleki süreçlerinde de yalnız bırakmama ilkesini benimsediklerini kaydeden Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özgül Keleş ise programların, sistemin, öğretim yöntem ve tekniklerinin değiştiğini belirterek, yenilikçi adımlarla öğretmenleri desteklemeyi sürdüreceklerini vurguladı. ASÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Elemanı ve Proje Yürütücüsü Dr. Nurcan Tekin de çalışmanın bütününe ilişkin bilgiler verdi.

Projenin ikincisini gerçekleştirdiklerini ve bunun mutluluğunu yaşadıklarını ileten Tekin, “Sosyobilimsel konular bilimin toplumla daha fazla ilgili olduğu konulardır. Bu proje ile öğretmenlerimize, bilimsel bir olguyu derslerinde anlatırken konunun toplumsal yönüne nasıl vurgu yapmaları gerektiğini anlatmaya gayret edeceğiz” dedi.

18 şehirden 24 fen bilimi öğretmeninin katıldığı projede iki uzman, dört rehber ve 15 eğitmen görev alıyor. Yedi gün sürecek olan etkinliklerde arttırılmış gerçeklik uygulamaları, deneysel uygulamalar ve atölye uygulamaları gibi çeşitli türden çalışmalar yapılacak..

blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ