Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,93 / Satış: 5,96
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

Hurda plastik, bakır ve demirleri geri dönüştürüyor

Hurda plastik, bakır ve demirleri geri dönüştürüyor
  • 24.05.2017
  • 1.396 kez okundu

İşadamı Recep Gök Vali Aykut Pekmez’i ziyaret etti

İşadamı Recep Gök Vali Aykut Pekmez’i ziyaret etti. Aksaray’da kurduğu ayrıştırma tesisi hakkında Vali Pekmez’e bilgi veren Gök; hurda kablolardan bakır, demir ve plastik malzemeleri ayrıştırıldığı tesiste ayrıştırılan metallerin ham madde olarak tekrar fabrikalara gönderdiklerini söyledi.

Uzun süredir üzerinde çalıştıkları tesisi tamamlayarak çalışmaya başladıkları bilgisini Vali Pekmez’e ileten Gök, Aksaray’da ilk olan tesiste ilk olarak kabloların plastik, bakır ve demir aksamlarını ayrı ayrı ayrıştırarak tekrar hammadde olarak üretim yaptıklarını söyledi.

Ayrıştırılan hammaddeleri tekrar üretime kazandırılması için fabrikalara gönderildiğini belirten Gök; hurda malzemelerden elde edilen hammaddelerin tekrar ekonomiye kazandırıldığını belirtti.

Geri dönüşümün önemini belirten Vali Pekmez; işlerinde kolaylıklar dilediği Recep Gök’e ziyareti nedeniyle teşekkür ederek; geri dönüşüm tesislerinin kaynak ve hammadde tasarrufu sağladığını; bu tür tesislerin sayısının arttırılması gerektiğini belirtti..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ