Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 13,40 / Satış: 13,45
€ EURO → Alış: 15,17 / Satış: 15,23

İlk yardım uygulamaları tiyatro oyunlarıyla anlatıldı

İlk yardım uygulamaları tiyatro oyunlarıyla anlatıldı
  • 17 Kasım 2021

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Özçifçi, ilk yardım hususunun hayati bir önem içerdiğini ve her bireyin bu konuda yeterli bilgi seviyesine sahip olması gerektiğini söyledi.

Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen “Sen de Bir Hayat Kurtar” isimli programın açılışında konuşan Prof. Özçifçi, kampüste farklı ilgi alanlarına yönelik çok sayıda etkinlik düzenlediklerini belirtti.

Kazalar ve ani hastalık durumlarında -profesyonel tıbbi yardım gelinceye kadar- yapılabilecek ilkyardım uygulamalarının önemine dikkat çeken Özçifçi, “Amacımız öğrencilerimizi bu konuda bilgilendirmek, ilkyardım eğitimlerine yönelik duyarlılık oluşturulmasını sağlamak ve ilkyardım gönüllüsü sayısının arttırılmasına katkı sunmak” dedi.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Örün’ün programın geneli hakkında yaptığı konuşmanın ardından, belirlenen dört konu hakkında mini tiyatro oyunları sahnelendi ve sahnelenen oyunlarda vurgulanan hususlara dair uzmanlar tarafından sunumlar yapıldı.

Programda “Deprem ve Depremde Yapılması Gerekenler,” “Trafik Kazaları ve Kazalarda Doğru Yaklaşım,” “Boğulmalarda Doğru Müdahale Hayat Kurtarır,” “Kalp Krizinde Doğru Uygulamalar” başlıklı konular anlatıldı.

Etkinliğin son kısmında programın düzenlenmesine katkı sunanlara belgeleri takdim edildi.

blank

blank blank

blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ