Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

İnceöz: Atatürk’ün partisi, HDP’nin peşine takıldı

İnceöz: Atatürk’ün partisi, HDP’nin peşine takıldı
  • 08.04.2018
  • 890 kez okundu

AK Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz: “Cumhuriyetin kuruluşuna vesile olmuş Atatürk’ün partisinin, bugün ne yazık ki, Parlamentoda ve pek çok platformda, terör örgütünün taşeron ve sözcüsü olması, HDP’nin peşine takılması, içler acısı bir durum”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, “Şu an tüm kartların yeniden oynandığı, tüm dengelerin değiştiği zorlu süreçlerden geçiyoruz ama bilinmeli ki ne yaparlarsa yapsınlar, adı ister PKK, PYD, SDG, DEAŞ ne olursa olsun, hangi ete kemiğe bürünürse bürünsün dünyanın hiçbir yerinde terörle mücadele etmekten asla vazgeçmeyeceğiz.” dedi.

İnceöz, Aksaray Emniyet Müdürlüğünde Türk Polis Teşkilatının 173. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen programda, polis teşkilatının tek derdinin Türkiye’nin birlik ve beraberliğinin sağlanmasına katkıda bulunmak olduğunu söyledi.

Vefakar ve cefakarca çalışmalarından dolayı tüm güvenlik güçlerine teşekkür eden İnceöz, bu uğurda şehit ve gazi olan emniyet güçlerini minnetle andıklarını, her zaman geride kalan yakınlarıyla bir arada olmaya çalıştıklarını aktardı.

– “Türkiye, birçok alanda terör örgütleri ve destekçileriyle mücadele ediyor”

İnceöz, bu toprakları vatan kılmanın kolay olmadığını, birçok mücadelenin verilerek kazanıldığını ifade ederek, şöyle konuştu:

“Türkiye, birçok alanda terör örgütleri ve destekçileriyle mücadele ediyor. Bugün terör örgütlerine kimin taşeronluk yaptığını görüyoruz. Dünya, ‘Şapka düştü kel göründü’ misali meydana gelen gelişmeleri gözleriyle gördü. Şu an tüm kartların yeniden oynandığı, tüm dengelerin değiştiği zorlu süreçlerden geçiyoruz ama bilinmeli ki ne yaparlarsa yapsınlar, adı ister PKK, PYD, SDG, DEAŞ ne olursa olsun, hangi ete kemiğe bürünürse bürünsün dünyanın hiçbir yerinde terörle mücadele etmekten asla vazgeçmeyeceğiz.”

– “Atatürk’ün partisinin, HDP’nin peşine takılması içler acısı bir durum”

Türkiye’nin birlik, beraberlik ve beka meselesi olarak baktığı bu süreçte CHP’nin takındığı tavrın kendisine yakışmadığını belirten İnceöz, şunları kaydetti:

“Cumhuriyetin kuruluşuna vesile olmuş Atatürk’ün partisinin bugün ne yazık ki, Parlamentoda ve pek çok platformda, terör örgütünün taşeron ve sözcüsü olması, HDP’nin peşine takılması, içler acısı bir durum. Yaklaşık 8 yıldır ana muhalefetin içler acısı durumunun aziz milletimizin, en çok da şehit ailelerimiz ile gazilerimizin bağrına saplanmış bir hançer olduğunu belirtmek istiyorum. Şu an ana muhalefetin başında bulunan, ne söylediği belli olmayan, Türkiye’nin meselelerine gülerek dalga geçen genel başkanın, ülkemizin beka sorunu olduğu, milli birlik ve beraberliği için mücadele ettiği bir dönemde Atatürk’ün kurduğu partiye yakışmadığını söylemek istiyorum.”

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ