Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,76 / Satış: 5,79
€ EURO → Alış: 6,42 / Satış: 6,44

İş yerlerinde ölçü ve tartı uyarısı

İş yerlerinde ölçü ve tartı uyarısı
  • 14.01.2017
  • 1.554 kez okundu

Aksaray Belediyesi, ticaret amaçlı ölçü ve tartı aleti bulunan iş yeri sahiplerinin, beyanname ve damgalama bildirim verme süresinin 28 Şubat’ta sona ereceğini bildirdi.

’nden yapılan açıklamada; işyerlerinde ticaret amaçlı ve aleti bulunan işyeri sahiplerinin, 2 yılda bir ve bildirim verme süresinin 28 Şubat 2017 tarihinde mesai saati bitiminde sona ereceği bildirildi.

Yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“3516 Sayılı Ölçüler ve Ayarlar Kanununa göre; işyerlerinde ticaret amacıyla kullanılmakta olan her türlü ölçü ve tartı aletleri için her 2 (iki) yılda bir dilekçe ile müracaat etme ve damgalama mecburiyeti bulunmaktadır.

Bu nedenle; Açık ve Kapalı Pazar Yerlerinde, kapasitesi 2000 kg altında olan otomatik olmayan tartı ve ölçü aletlerinden; masa tipi, asmalı, ibreli ve elektronik teraziler, mekanik, elektronik baskül ve kantarları, hububat ve sıvı ölçekleri ile uzunluk ölçüleri kullanan pazarcılar,

Diğer sabit işyerlerinden, kapasitesi 2000 kg altında olan mekanik tartı ve ölçü aletlerinden; masa terazileri, ibreli teraziler, asma terazileri, tek kollu baskül ve kantarları, hububat ve sıvı ölçekleri ile uzunluk ölçüleri kullanan işyerleri, 2 OCAK 2017 – 28 ŞUBAT 2017 tarihleri arasında Belediyemiz Ölçüler ve Ayarlar Memurluğu’na dilekçeleri ile müracaat ederek damgalama işlemlerini yaptırabilirler.

İşyeri sahiplerini cezalı duruma düşmemeleri için 2 Ocak 2017 – 28 Şubat 2017 tarihleri arasında Eras İş Merkezi zemin kat No:10’da bulunan Belediyemiz Ölçüler ve Ayarlar Memurluğu’na müracaat etmeleri önemle duyulur.”

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ