Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,67 / Satış: 7,70

İşbirlikleri hem üniversiteyi hem de toplumu geliştirir

İşbirlikleri hem üniversiteyi hem de toplumu geliştirir
  • 25.12.2018
  • 934 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, üniversitelerin artık iş ve işlemlerini yaparken, süreci içinde yaşadığı toplumla beraber yürüttüğünü söyledi.

2018 Yılı İkinci Danışma Kurulu Toplantısı’nda konuşan Rektör Şahin, kurum içinde bölüm ve fakülte bazlı düzenledikleri Danışma Kurulu Toplantılarının yanı sıra, şehir-üniversite dayanışmasını geliştirmek adına, dış paydaşlarla da benzeri toplantılar yaptıklarını belirtti. 2018’in ikinci toplantısını düzenlediklerini anımsatan Prof. Şahin, “Bu toplantılar, Üniversiteye dair her şeyi konuşacağımız şekilde tasarlanıyor. Bir sonraki yıl yapacağımız işlerin daha kıymetli, daha nitelikli olması için bu toplantıların bir araç olmasını istiyoruz. Biz bir aileyiz ve bunu her vesileyle vurguluyoruz. Valilik, belediye, kamu kurumları, odalar, birlikler, sivil toplum kuruluşları… Hepimiz aynı gemideyiz; hepimiz, toplumun faydasına işler yapmaya gayret ediyoruz” dedi. Toplumların dinamizmini oluşturan üniversitelerin kendi gelişimlerini tamamlamak için, içinde bulunduğu toplumdan güç alması gerektiğini belirten Vali Yardımcısı Hakkı Loğoğlu ise toplumun da kendini geliştirmek için üniversitelerden istifade etmesinin önemine dikkat çekti. Toplumun tüm kesimlerinin üniversiteyle işbirliği içinde çalışmasının hem üniversiteyi, hem de toplumu geliştireceğini kaydeden Loğoğlu, “Toplantı bu bakımından son derece önemli. Katkılarınız için teşekkürler” dedi. Toplantıda beş gündem maddesi değerlendirildi. Üniversite birimlerinin faaliyet gösterdiği alanlarda kamu, özel sektör, kurum-kuruluş ve meslek odaları ile ne gibi işbirliklerinin yapılabileceğinin konuşulmasıyla başlayan toplantı, eğitim kalitesinin arttırılması, yaygınlaştırılması, yeni bölüm ve program beklentileri gibi konuların tartışılması şeklinde sürdü.

Kurum yöneticileri ve temsilcileri kendi alanlarına dair üniversiteden neler beklediklerine ilişkin bilgiler verirken, konunun uzmanları çeşitli açıklamalar yaptı; talep ve önerilere dair notlar alındı..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ