Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,73 / Satış: 5,75
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

İstanbul Gençlik Festivali’nde Aksaray Robot Futbol Ligi rüzgârı esti

İstanbul Gençlik Festivali’nde Aksaray Robot Futbol Ligi rüzgârı esti
  • 09.05.2018
  • 1.214 kez okundu

Aksaray’da bir grup gönüllü genç tarafından kurulan ve Aksaray’ı pek çok fuar vb. organizasyonda temsil eden Ekibi çalışmalarını bu kez de (İGF)de sergiledi.

İstanbul Gençlik Festivali (İGF)

İstanbul Gençlik Festivali (İGF), 2-6 Mayıs arasında İstanbul Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. İGF 2018, Türk Telekom ana sponsorluğunda, 2 Mayıs Çarşamba günü başladı. Konser, eğlence, kültür-sanat, bilim-teknoloji, söyleşi, spor, sosyal sorumluluk ve daha birçok alanda onlarca etkinliğin gerçekleştirildiği İstanbul Gençlik Festivali’nde gençler, yepyeni deneyimler, güzel anılar ve eğlence dolu 5 gün geçirdi. 5 gün boyunca 1 milyondan fazla genci ağırlayan İstanbul Gençlik Festivali’nde birçok farklı alanda ufuk açıcı deneyimler gerçekleştirildi. Katılımcılar, robotik atölyelerde teknolojik deneyimler yaşarken, Türkiye’nin en büyük gezici dijital sergisini de gezme fırsatı buldu. Festivalde, basketbol, futbol, koşu, spinning, kaykay aktiviteleri ile gençler hem spor yaptı hem de eğlendi.

Aksaray Robot Futbol Ligi Ekibi İlgi Odağı Oldu

Aksaray’da bir grup gönüllü genç tarafından kurulan ve çalışmalarını Aksaray Olimpik Yüzme Havuzu Gençlik Merkezi Binasında sürdüren, Aksaray Robot Futbol Ligi Ekibi İstanbul Gençlik Festivalinde (İGF) açılan stantta gençler ile buluştu. Cep telefonundan kontrol edilen robotların futbol maçı yaptığı çalışma seyircilerin ilgisiyle karşılaştı.

Amacımız Farkındalık Oluşturmak

Aksaray Robot Futbol Ligi ekibinden Gönüllü Genç Sultan KAŞKAYA “Bizler Robot Futbol Ligi ile kamuoyunda Milli Üretim, Milli Yazılım gibi konularda farkındalık oluşturup, gençlere imkân verildiğinde neler başarabileceğini göstermeyi amaçlamaktayız.” dedi.

Aksaray’a AR-GE Merkezi Yapılsın

“Bizler Aksaray da mühendislik öğrenimi gören 500 öğrenci adına; merkezi bir konumda gençlerin gelip mühendislik projelerini hayata geçireceği, üç boyutlu yazıcılarla imalat yapabileceği, okul sonrası iş hayatına hazırlanabileceği bir mekân oluşturulmasını hedefliyoruz. Bu sayede geleceğin iyi mühendislerinin Aksaray’dan yetişebileceğini düşünüyoruz. Bizlere destek vererek Aksaray AR-GE Merkezini hayata geçirecek duyarlı bireyler ve kurumlara ulaşmaya çalışıyoruz.” dedi..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ