Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,77
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

Kadroya geçen taşeron işçiler iftar yemeğinde bir araya geldi

Kadroya geçen taşeron işçiler iftar yemeğinde bir araya geldi
  • 24.05.2018
  • 3.328 kez okundu

Aksaray Belediyesinde kadroya geçen taşeron işçiler, iftar yemeğinde bir araya geldi. Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, “Bizim yol arkadaşımız sizlersiniz” diyerek işçilere bayram öncesinde müjdeli haberler verdi.

Hükümetin taşeron yasası çıkarmasının ardından 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 127. Maddesinin ilgili geçici maddesi gereğince taşeronda çalışan işçilerin 2 Nisan 2018 tarihinden itibaren sürekli işçi kadrolarına alınması kararlaştırılmış. Bu haber sonrasında taşeronda çalışan işçiler büyük sevinç yaşamıştı. Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, taşerondan kadroya alınan işçilerle iftar yemeğinde bir araya gelerek işçilerin sevincine ortak oldu.

Düzenlenen iftar yemeği öncesinde konuşan Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, “Göreve başlayalı 4 yıl oldu. Bu süre zarfında sizler fedakârca çalıştınız. Yeri geldi kimi personelimizin gecesi gündüzü olmadı, hafta sonu olmadı. O kadar güzel işler yaptınız ve şehrimiz o kadar değişti ki, halkımız artık şunu söylüyor; ‘Biz yaşadığımız şehirden memnunuz. Allah razı olsun. Şehrimizi çok güzel yaptınız’ diyorlar. Bu da sizler sayesinde oluyor. Bende hakkımızın teşekkürünü sizlere iletiyorum. Bende sizlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Taşeron yasası sonrasında kadroya alınan işçilerle aynı iftar sofrasında bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Yazgı, “Hükümetimizin çıkardığı yasa gereğince, Belediyemizde 854 tane işçimiz taşeron yasasında faydalandılar. Bu aydan itibaren maaşınızı % 4 zam ile aldınız. Çocuk yardımı, yakacak yardımı ödeniyor. Bütün bunlar ödeniyor. Biliyorsunuz işçilerimize bayram öncesinde bayram ikramiyelerini veriyoruz. Bu aydan itibaren zaten 5 günlük ikramiye de işçilerimizin maaşına yansıtıldı” diyerek müjdeli haberlerini sürdürdü.

İşçilere bayram öncesinde yeni bir ödeme daha yapılacağını işaret eden Başkan Yazgı, “Burada esas konulardan biri de, bankalarla yaptığımız görüşmelerdi. Sizler için bankalardan promosyon istiyorduk. ‘Promosyon işçilerimize yansısın, başka bir şey istemiyoruz’ dedik yaptığımız her görüşmede. Bankalarla sıkı pazarlık yapıldı. En iyi teklif sunan bir banka ile anlaşmaya varıldı.” dedi. Solanda bulunan işçiler müjdeli haberi alkışladılar. İşçiler, ‘Teşekkürler Başkanım’ diyerek bayram öncesinde en mutlu haberi aldıklarını söylediler..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ