Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 9,19 / Satış: 9,23
€ EURO → Alış: 10,67 / Satış: 10,71

Karabatak: Bizi kutlamayın, destek olun!

Karabatak: Bizi kutlamayın, destek olun!
  • 13 Mart 2021

Aksaray Tabip Odası Başkanı Op.Dr. Rıfkı Karabatak, 14 Mart Tıp Bayramı nedeni ile yayınladığı mesajda tüm yetkililer ve vatandaşları kutlamak yerine destek olmaya çağırdı.

Aksaray Tabip Odası Başkanı Op.Dr. Rıfkı Karabatak tüm hekimler adına destek istediği 14 Mart Tıp Bayramı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Yine bir 14 Mart geldi. Her yıl olduğu gibi siyasetçiler hekimliğin ne kadar kutsal bir meslek olduğundan dem vuracak, mülki ve idari amirler hekimler bizim başımızın tacıdır diyecek, Türk Tabipler Birliği ölüyoruz bitiyoruz suçlusunuz diye hükümete suçlamalarda bulunacak, vatandaşlar Sağlık çalışanlarına çiçek gönderme yarışına girecek, yarından sonra da siyasiler işine gelmeyen hekimi sürdürmeye mülki ve idari amirler sağlık çalışanlarını sendikalarına göre  tasnif edecek,  TTB ile hükümet polemiğe girip tüm hekimler sanki TTB ile aynı çizgide imiş gibi atmosfer yaratılacak  vatandaş ta hastasının stresini sağlık çalışanlarını suçlu ilan edip darp ederek atacak kısaca bu devran böyle gelmiş böyle gidecek.

Oysa ülkemizin ve dünyanın pandemi belasıyla boğuştuğu bu günlerde;  evlatlar covid hastası ana babalarını hastaneye yatırıp aman bana ya da çocuğuma bulaşır diye bir daha yanına uğramazken  sağlık çalışanları kendi canlarını hiçe sayarak o anne babalara kendi anne babaları gibi bakmakta ve tedavi etmektedir. Böyle bir dönemde hamasi nutuklarla tıp bayramı kutlamaktansa hem siyasiler hem idari ve mülki amirler  sağlık çalışanlarına güvenli huzurlu insanca çalışılabilir ortamlar yaratmaya bunun yanında her türlü tıbbi donanım ve kişisel koruyucu ekipmanla başkalarının sağlığını korurken sağlık çalışanlarının sağlığını riske atmamakla kendilerini görevli saymalıdır.

Bizler Tıbbiyeli Hikmet ruhu ile ülkesini seven,  ettiği Hipokrat yemini ile hayatını insanlığa adayan, 1921 yılında 1. Sınıf öğrencilerinin tamamı Çanakkale’de şehit düştüğü için mezun veremeyen, Bandırma vapurunda Mustafa Kemal’in yol arkadaşları olan Tıbbiyelileriz. Madem senede bir defa Hekimler ve sağlık çalışanlarının sesine kulak veriliyor, siyasileri  sağlık çalışanlarının can ve mal güvenliğini garantiye alan yasal düzenlemeler yapmaya, idari ve mülki amirleri, personel yönetiminde hakkaniyet ve liyakati temel kriter olarak almaya  vatandaşlarımızı da  kendileri için özveri ile hizmet eden sağlık çalışanlarına hak ettikleri saygı ve sevgiyi göstermeye davet ediyorum.

Bu vesile ile tüm meslektaşlarımın ve sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutlar aileleri ile birlikte sağlıklı güvenli huzurlu günler yaşamalarını dilerim.”

blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ