Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,14 / Satış: 6,17
€ EURO → Alış: 6,68 / Satış: 6,71

Karatay’dan 21 Ekim Gazeteciler Bayramı mesajı

Karatay’dan 21 Ekim Gazeteciler Bayramı mesajı
  • 20.10.2016
  • 1.533 kez okundu

“Gazetecilik; haber alma ve yayma özgürlüğünün, Demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarındandır”

Ak Parti Aksaray İl Başkanı Abdulkadir Karatay, 21 Ekim Gazeteciler Bayramı dolayısıyla yazılı yayınladığı mesajında, haber alma ve yayma özgürlüğünün, demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarının en başında yer aldığını, halkın doğru ve tarafsız haber alma ihtiyacını karşılayan basın kuruluşlarının aynı zamanda demokrasinin güçlenmesinde önemi bir güç olduğunu belirtti.

Ulusal basının yanında, bölgelerimizde yaşanan olaylardan ve gelişmelerden haberdar olunmasını sağlayan yerel basın ile çalışanlarının, halkın haberdar olmalarını sağlarken çok büyük sıkıntılar ve imkânsızlıklar içinde özveriyle görevlerini yerine getirdiğini anlatan Karatay, şunları kaydetti: ”Basınımız bu görevlerini yaparken doğru, yansız ve hızlı bir şekilde bilgi ve haber vermek, olumsuzlukları sorgulayarak kamuoyu oluşturmak, toplumu bilinçlendirmek görevini yerine getirmektedir. İletişim organları günümüzde, her geçen gün daha da büyük bir önem kazanmaktadır. Basınımız bu alanda üstlenmiş olduğu sorumluluk misyonu, halkımızın doğru ve tarafsız haber almasını sağlamaktadır. Bu ağır sorumlulukları karşısında basın mensuplarımız görevlerini yerine getirirken mesai mefhumu olmaksızın, zor şartlar altında, özveriyle ve meslek onurlarına yaraşır bir şekilde, savaşların, yoksullukların, teknolojik gelişmelerin hızla arttığı günümüzde, bu gelişmeleri insanlara duyurmak için var gücü ile çalışmaktadırlar.

Hükümetimizin, ülkemizde gazetecilerin özgürlüklerine kavuşup görevlerini özgürce yapabildiği, gazetelerimizin ve gazetecilerimizin sorunlarını çözümleyip demokratik ülkelerdeki imkânları sağlayarak görevlerini en iyi şekilde yerine getirmelerini sağladığını ifade eden Karatay, bu kutsal görevi üstlenen tüm gazetecilerimize başarılar diliyor, 21 Ekim Gazeteciler Bayramlarını kutluyorum,” dedi..

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ