Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,93
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

Kırım Türkleri Dayanışma Derneği’nden Başkan Yazgı’ya ziyaret

Kırım Türkleri Dayanışma Derneği’nden Başkan Yazgı’ya ziyaret
  • 15.11.2017
  • 748 kez okundu

Aksaray Kırım Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Akkuş ve beraberindeki heyet, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya Teşekkür ziyaretinde bulundu.

Başkanı Ahmet Akkuş ve beraberindeki heyet, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya Teşekkür ziyaretinde bulundu.

Dernek Başkanı Ahmet Akkuş yaptığı açıklamada, öncelikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Teşekkür ederek “Aksaray Kırım Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Aksaray Şubesi Başkanı ve yönetim kurulu olarak Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve hükümetimize Rusya Hükümeti tarafından Haksız yere Hapis cezasına çarptırılan Tatar Milli Meclis Başkan Yardımcıları Sn.Ahdem Çiğgöz ve İlmi Umerov ağalarımızın Türkiye’ye iadelerinde göstermiş oldukları büyük başarılarından dolayı teşekkürlerimizi iletiriz ”ifadelerini kullandı.

Dernek Başkanı Akkuş konuşmasının devamında Hükümete ve Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ’ya da özellikle Teşekkür ederek şu görüşlere yer verdi “ Hükümetimizin ve belediyemizin yapmış ve yapacak oldukları yatırımları takdir ile karşılamaktayız. Özellikle Aksaray belediyemizin büyük adımlarla ilerlediğini takdir ile gözlemliyoruz. Bizler Kırım Türkleri Derneği olarak Aksaray’ın her türlü tanıtımına ve gelişimine katkıda bulunmak istiyoruz.

ÜÇ BOYUTLU “18 MAYIS 1944 KIRIM SÜRGÜN ANITI” İÇİN TEŞEKKÜR

Aksaray Belediyemiz ise Kırım Türklerine vermiş oldukları değeri şu an yapımı devam eden ve birkaç hafta içerisinde Mahallemize kazandıracağı Türkiye’nin en büyük ve anlamlı yapıtı olan

“Üç boyutlu 18 Mayıs 1944 Kırım Sürgün anıtı”ile göstermektedir. Bu anlamlı yapıt ile Türkiye de yaşayan 8 milyona yakın Kırım Türklerinin gönlünü ve takdirini kazanmış olacaktır.

Kırım Türkleri derneğimiz belediyemizden Aksaray’ımızın tanıtımına önemli katkı sağlayacak olan Kırım danslarının geliştirilmesi konusu, Bahçesaray mahallemizde Kurulumu devam eden “Kadın Aktivite Merkezi” bitişiğine Halk Kütüphanesi kurulması, gençlerimiz için ise “Gençlik Aktivite Merkezi” kurulması konusunda desteğini beklemektedir. Bu çalışmalar gençlerimizin topluma kazandırılması konusunda önemli yatırımlardır.

Kırım Türleri Derneğimiz sadece bir yardımlaşma ve dayanışma derneği değildir. Derneğimiz Aksaray’ımızın gelişimine ve tanıtımına katkıda bulunacak projeler üreten bir dernektir.Bu projeler tamamlandığında belediyemize yönetim kurulumuz ile sunulacak ve belediyemizin desteği beklenecektir.

Yeni mahalle unvanına kavuşan Bahçesaray ve Kırımlı Mahallelerine yapılan ve yapılacak olan yatırımlardan dolayı Aksaray Belediyemize teşekkür ederiz. Belediye Başkanımız ve Başkan Yardımcılarımız mahallelerimizin sorunları ile direkt ilgilenmekte ve kısa süreler içerisinde çözüme kavuşturmaktadırlar.”

Sn. Belediye Başkanımız Haluk Şahin Yazgı beye ve tüm belediye başkan yardımcılarımıza Aksaray’ımıza kazandırmış oldukları değerli eserler, değerli projeler, iş sahalarının oluşturulması, Türk dünyasına göstermiş oldukları destek ve hassasiyetlerinden dolayı teşekkürlerimizi borç biliriz.”

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ise Hamiye Alaca’dan gelen Dernek Başkanı ve beraberindeki heyete, nazik ziyaretlerinden dolayı Teşekkür ederek, Hamidiye Alaca’ya her türlü hizmete yaptıklarını bundan sonrada yapmaya devam edeceklerini ifade etti.

Yapılan konuşmaların ardından Kırım Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Akkuş Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya özel olarak yapılmış portre tablosunu hediye etti..

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ