Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,80 / Satış: 6,83
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Kitap Günleri ve Çocuk Şenliği’nde “Robotik Kodlama” ilgi gördü

Kitap Günleri ve Çocuk Şenliği’nde “Robotik Kodlama” ilgi gördü
  • 26.04.2018
  • 1.334 kez okundu

23-29 Nisan 2018 tarihleri arasında açılan Aksaray Kitap Günleri ve Çocuk Şenliği çeşitli yayınevlerinin katılımı, yazar söyleşileri ve çocuklar için eğlenceli etkinlikler devam etmektedir.

Bilim Sanat Merkezi Fuarda

Aksaray Bilim ve Sanat Merkezinin etkinlik alanındaki standında sergilenen ödüllü robotları, ziyaretçilerin dikkatini çekmektedir.

Aksaray Robotik Kodlama Ekibi

Kitap fuarı kısmında ise Aksaray Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü standında Aksaray Çocuk Hakları Komitesi iş birliği ile Aksaray Gençlik Merkezi Robotik Kodlama Ekibi yer aldı. Aksaray Robotik Kodlama Ekibi 2 gün boyunca 3 boyutlu yazıcıda tasarımlar yaptı. Eğitim robot kitleri ile çeşitli sunumlar yapan ekibin çalışmaları katılımcıların yoğun ilgisini gördü.

En çok ilgi kendi ürettikleri robotlara oldu

Aksaray Robotik kodlama ekibi gönüllü gençleri tarafından tasarlanan, 3 boyutlu yazıcılarda imal edilen, devre kartı kendi imkanları basılıp, lehimlenen ve montajı yapılan robotlar; yazılım yüklendikten sonra cep telefonu ile kontrol edilip, futbol maçı yapabilmektedir. “Aksaray Robot Futbol Ligi” olarak bilinen çalışma fuardaki misafirlerden en yoğun ilgiyi gören çalışma oldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ