Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Kitap Konakları’nın inşaatı hızla devam ediyor

Kitap Konakları’nın inşaatı hızla devam ediyor
  • 09 Eylül 2021

Aksaray Belediyesi tarafından Paşacık, Hassas ve Cumhuriyet Mahallelerinde aynı anda temeli atılan Kitap Konaklarının inşaat çalışmaları aralıksız sürdürülüyor.

Gençlerin kitap okumaları, araştırma yapmaları ve ders çalışma alanına sahip olmaları için hayata geçirilen Kitap Konakları Projesi Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e seçim öncesinde gelen yoğun talepler arasındaydı. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’de gençlerin bu talebi karşısında kayıtsız kalmayarak aynı anda 3 mahallede kitap konağı projesinin inşaat çalışmalarını başlattı.

Geçtiğimiz aylarda temel atma töreni düzenlenen Kitap Konakları Projesinin inşaat çalışmaları pandemi sürecine rağmen hızlı bir şekilde ilerledi. Kitap severlerin ve gençlerin yoğun ilgi gösterdiği Kitap Konaklarında inşaat çalışmaları yüzde 55 oranında tamamlandı.

Paşacık Mahallesinde hayata geçen Kitap konağının boyama işlemleri tamamlanırken Hassas Mahallesi Kitap Konağı’nın da çatı kaplaması yapıldı. Cumhuriyet Mahallesi Kitap konağında ise kaba inşaatına devam ediliyor.

Kitap Konakları projesi inşaat çalışmalarının tamamlanması ve iç teçhizatlarının dizayn edilmesi ile hizmete açılacak.

Her yaş grubundan öğrencinin rahatlıkla kullanabileceği kitap konakları, 360 metrekare kapalı alan üzerine inşa ediliyor ve 2 kattan oluşur. Kitap konaklarında yürütülen çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’ Şuan inşaatı devam eden kitap konaklarımız tamamlandığında Azmi Milli Bahçesinde bulunan Nuri Yazıcı Kitap konağımızla birlikte şehrimiz 4 kitap konağına sahip olacak. Kitap Konaklarımız da gençlerin ilgi duyacağı her alanda zengin içerikli kitaplar olacak. Her yaş grubu, kendilerine uygun bölümlerden istediği kitaba kolayca ulaşabilecek. Güler yüzlü personellerimizin kontrolünde sesiz bir ortamda ders çalışabilecek ve araştırma yapabilecek şekilde dizayn ediyoruz.” Dedi..

blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ