Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 9,28 / Satış: 9,32
€ EURO → Alış: 10,80 / Satış: 10,85

LGS’de Yerleştirme Süreci 20 Ağustos’ta Tamamlanacak

LGS’de Yerleştirme Süreci 20 Ağustos’ta Tamamlanacak
  • 14 Ağustos 2021

6 Haziran Pazar günü uygulanan LGS’nin ardından en yoğun süreç olan liselere yerleştirme takviminde sona yaklaşılıyor. Birinci ve ikinci nakil süreçlerinin tamamlanması ile birlikte açıkta kalan öğrencilerin yerleştirilmesi için yerleştirilmede son aşamaya geçildi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaptığı açıklamalar ile yerleştirme oranlarını ve son yerleştirme takvimini açıkladı. Milli Eğitim Bakanı Özer, 26 Temmuz’da açıklanan birinci yerleştirme sonuçlarına göre öğrencilerin %93’ünün yerleştiğini açıklamıştı. Bu oran birinci nakillerden sonra %96’ya yükseldi. İkinci nakil tercihlerinin de 2-6 Ağustos’ta alındığını ifade eden Özer, “LGS kapsamında, yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarını açıkladık. Sonuçlara göre, öğrencilerimizin yüzde 98’i istedikleri okula yerleşti. Öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olsun” dedi.

Yerleşemeyen öğrenciler için 20 Ağustos son takvim

Yerleşemeyen öğrenciler için ise 20 Ağustos tarihine kadar kurulan nakil komisyonları ile birlikte öğrencilerin yerleşme süreci tamamlanacak. 3 tercih süreci sonucunda herhangi bir okula yerleşemeyen öğrenciler 9-13 Ağustos tarihlerinde nakil komisyonlarına başvurarak öğrencilerin okullara yerleştirilmesi için çalışmalara başlanacak. Kurulan nakil komisyonları ile birlikte öğrenciler 20 Ağustos tarihinde liselere yerleşmiş olacaklar. Bu konu ile ilgili olarak Bakan Özer, “20 Ağustos itibarıyla tüm çocuklarımız liselere yerleşmiş olacaklar. Velilerimiz ve öğrencilerimiz rahat olsun” açıklamasında bulundu.

Liselerin en son puan ve yüzdelik dilimleri kesinleşti

2018 yılından beri uygulanan LGS’de artık liselerin yüzdelik dilimleri ve puan aralığı bir standarda binmiş oldu. Bu seneki yerleştirme sonuçları ile Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı yeni yüzdelik dilimlerin 2020 yılı ile benzerlik gösteriyor olması aralığın sabitleştiğini göstermiş oldu. Öğrencilerimiz ve velilerimiz liselerin en son kapattıkları yüzdelik dilimlerine ve puanlarına çopur hoca sitesinden ulaşabilir ve takip edebilirler.

Kaynaklar:
https://www.copurhoca.com/

https://www.copurhoca.com/2021-lgs-lise-taban-puanlari-ve-yuzdelik-dilimleri/

https://www.copurhoca.com/lgs-ornek-sorular-2018-2019-2020-2021-tum-aylar/

blank

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ