Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,94
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

LÖSEV’den Vali Pekmez’e ziyaret

LÖSEV’den Vali Pekmez’e ziyaret
  • 24.05.2017
  • 1.088 kez okundu

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Aksaray İl Temsilcisi Faruk Gökduman 27 Mayıs – 2 Haziran Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle Vali Aykut Pekmez’i makamında ziyaret etti..

() Aksaray İl Temsilcisi 27 Mayıs – 2 Haziran nedeniyle Vali Aykut Pekmez’i makamında ziyaret etti.

Lösev’in çalışmaları ve tedavi gören hastaların durumu hakkında Vali Pekmez’e bilgi veren Gökduman; Aksaray’da 0-16 yaş grubunda 52,16 yaş üzerinde 40 toplam 92 hastanın bulunduğunu bildirdi.

Bu yıl 27 Mayıs- 2 Haziran tarihleri arasında 16. Düzenlenecek Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftasında; dünyada artış gösteren hastalığa dikkat çekerek farkındalık oluşturulmasının amaçlandığını ifade eden Gökduman; Löseminin tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu hastaların maddi ve manevi açıdan oldukça yıpratıcı bir süreç yaşadığını belirtti. LÖSEV Vakfının bu konuda yaptığı çok önemli çalışma ve hizmetlerinin bulunduğun belirten Gökduman; Ankara’da Vâkıfın düzenlediği kampanya ile tamamen vatandaşların destekleri ile yapılan 400 yatak kapasiteli hastanede ücretsiz tedavi hizmeti verildiğini söyledi.

Lösemi tedavisi gören çocuklar ve aileleri ile bir süre sohbet eden Vali Aykut Pekmez; hastalığın tedavi sürecinde aile bireylerinin dayanışmasına vurgu yaparak toplumun da bu konuda bilinçlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Vali Pekmez LÖSEV İl Temsilcisi Gökduman ve ailelere teşekkür ederek tedavi gören çocuklara çeşitli hediyeler verdi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ