Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Mesleki Eğitim Kursları İşbirliği protokolü imzalandı

Mesleki Eğitim Kursları İşbirliği protokolü imzalandı
  • 09.03.2019
  • 904 kez okundu

Vali Ali Mantı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Aksaray Ticaret Borsası, Aksaray Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi iş birlikteliğinde düzenlenen ‘Mesleki Eğitim Kursları İşbirliği Protokolü’ ile ‘Sertifika Dağıtım Törenine’ katıldı.

Ticaret Borsası Konferans Salonunda düzenlenen törene AK Parti Aksaray Milletvekili Sayın Cengiz Aydoğdu, İYİ Parti Aksaray Milletvekili Sayın Ayhan Erel, Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cüneyt Göktaş, İŞKUR İl Müdürü Mahmut Akkuş, siyasi parti il başkanları ve temsilcileri, daire müdürleri, Kadın Girişimciler Derneği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kadın Girişimciler Kurulu Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, İş’te Kadın Güç’te Kadın Derneği, Aksaray Engelli Anneleri Derneği, Kadem Aksaray İl Temsilciliği, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları ve davetliler katıldı.

Geleneksel El Sanatları Kitre Bebek Sergisinin açılmasının ardından devam eden salon programında konuşma yapan Vali Ali Mantı Regaip Kandili ve 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

Vali Ali Mantı konuşmasında: “Kadın veya erkek olarak yaratılmak kişilerin takdirinde değildir. Ne şekilde yaratıldıysak önemli olan onun içini doldurabilmektir. Allah memlekette birliğimizi beraberliğimizi huzurumuzu bozmasın, herkes ailesi ile birlikte huzurlu ve şen olsun” dedi.

Aksaray Milletvekilleri Sayın Cengiz Aydoğdu, Sayın Ayhan Erel’de yaptıkları konuşmalarında kadın istihdamı konusunda Aksaray’ın başarılarının artarak devam etmesi dileğinde bulundu. Çalışma ve İşkurumu Müdürü Mahmut Akkuş ise yaptığı konuşmasında; geleneksel meslekler ile geleceğin mesleklerinin bütün ilçelerde düzenlenecek eğitim programları ile yaygınlaştırılması için çalıştıklarını söyledi.

Kadın istihdamında Aksaray’ın önemli çalışmalar gerçekleştirdiğini ifade eden Akkuş, Aksaray’ın 2018 yılında kadın istihdamında 4. Olduğunu söyledi. Akkuş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile başlatılan istihdam seferberliği 2019 yılı ‘Burada İş Var’ teşvik paketi hakkında bilgiler verdi.

Konuşmaların ardından istihdamda daha fazla kadın eli protokolü kapsamında Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi alan kursiyerlere, Tülü Halı Dokuma ile Kitre Bebek meslek edindirme kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifika dağıtım töreni gerçekleştirildi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ