Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 13,67 / Satış: 13,73
€ EURO → Alış: 15,44 / Satış: 15,51

Milletvekili Ayhan Erel: Kamuda mülakat şartı kaldırılmalı

Milletvekili Ayhan Erel: Kamuda mülakat şartı kaldırılmalı
  • 28 Temmuz 2021

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, gençlerin KPSS’ye girip yüksek puan almalarına rağmen, kamu personeli alımlarında mülakatlarda haksızlığa uğradıklarını öne sürdü.

Kamu personeli alımında mülakat şartının kaldırılması gerektiğini vurgulayan Erel, “Adalet ve Kalkınma Partisi döneminde kamuya memur alımında üst düzeyde usulsüzlük yapıldığını hepimiz bilmekteyiz. Doğal olarak, siyasi iradenin, kendi görüşüne yakın üst düzey yöneticileri istediği makam ve mevkilere getirmesinde kanımızca bir sakınca yok. Ama çok alt düzeydeki memurların alımında bile AK Partili olma özelliğini aramak sanırım ki diğer vatandaşlarımıza yapılan en büyük haksızlıktır.

Mesela, 64 KPSS puanı olan bir arkadaşımıza mülakatta 95 puan verilmiş. Yine 71 puan alan bir arkadaşımıza 95 puan verilmiş ve memur olmaları sağlanmış. Bunun yanında 90 alan bir arkadaşımıza 54 puan verilerek başarısız olması sağlanmış. Dolayısıyla burada bir kul hakkı yenilmiş oluyor. Sizlerin hem başında ‘adalet’ kavramı olan bir parti olarak hem de inanıyorum ki inancınız gereği kul hakkını yememeniz gerekiyor. Gençlerimiz mülakatlardan yana dertli.

KPSS’ye girip yüksek puan almalarına rağmen, kamu personeli alımlarında mülakatlarda haksızlığa uğradıklarını söylüyorlar. Gençlerin sesine kulak verin, mülakat şartını kaldırın” diye konuştu..

blank

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ