Aksaray Haberleri

Milletvekili Kaşlı, TBMM çalışmaları hakkında bilgi verdi | haberaksaray.com
Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

Milletvekili Kaşlı, TBMM çalışmaları hakkında bilgi verdi

Milletvekili Kaşlı, TBMM çalışmaları hakkında bilgi verdi
  • 26 Temmuz 2018

MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı TBMM çalışmaları ile ilgili olarak yazılı bir basın açıklaması yayınladı.

“Saygıdeğer Aksaray’lılar;

OHAL’in kaldırılması sonrasında TBMM’de Terörle etkin mücadele için gerekli düzenlemelerin yer aldığı, MHP Grubu olarak desteklediğimiz kanun teklifi görüşülerek güvenli ve güçlü yarınlarımız için her türlü güvenlik tedbirinin arkasında olacağımız bu yasa, genel kurulda kabul edilerek yasalaşmıştır.

Yine TBMM’de görüşülmekte olan 1 Sıra Sayılı Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin 9. maddesinde belirtilen Kahraman Uzman Çavuşlarımıza kadro verilmesi ile birlikte Orduevlerine girebilmelerinin önündeki engellerin kaldırılması gerektiği ve Uzman Jandarmalarımızın 3600 Ek gösterge ve okulda geçen eğitim sürelerinin hizmetten sayılması konusu gündeme getirilmiştir.

Yine içinde sağlık çalışanlarını ilgilendiren ve bedelli askerliğide içeren, Askerlik Kanunu ve Bazı Kanun ile Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi MHP Grubumuzun onayı ve desteğiyle kabul edilerek yasalaşmıştır.

TBMM bu yasaların kabulüyle birlikte 01 Ekim 2018 tarihine kadar tatile girmiştir. Tatilin bitimiyle birlikte seçim beyannamenizdeki vaadlerimizle ilgili kanun teklifleri hazırlayacağız. Genel Başkanımız Sn. Devlet Bahçeli Bey ve MHP Grubumuzla görüşüp var gücümüzle bu önemli vaadlerimize ilişkin yasaları geçirilmesi için çalışmalar yapacağız. Aksaray’ımıza yıllarca gelmeyen hizmetlerin takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz. Gece ve gündüz emek verip, çalışmalarına katkı sunarak çıkardığımız bu yasaların ülkemize, milletimize ve Aksaray’ımıza hayırlı olmasını temenni ederim.”.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ