Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,75
€ EURO → Alış: 7,54 / Satış: 7,57

Mimar adayı öğrenciler ilk projelerini sergiledi

Mimar adayı öğrenciler ilk projelerini sergiledi
  • 14.02.2018
  • 669 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, mimarlığın kültür ve sanatın önemli unsurlarından birisi olduğunu söyledi.

2017-2018 döneminde eğitim-öğretime başlayan Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencileri, uygulama derslerinde hazırladıkları çalışmaları bir sergiyle beğeniye sundu. Çizim, desen, doku, imgeleme ve tasarım çalışmalarının yer aldığı serginin açılışında konuşan Rektör Şahin, kendisinin de uzun yıllar Mimarlık Fakültelerinde derslere girdiğini anımsattı. Mimarlığın kültür ve sanatın önemli unsurlarından birisi olduğunu; ASÜ’de de kültür ve sanatla alakalı etkinlikleri önemsediklerini kaydeden Şahin, “Buradaki çalışmalardan daha önemlisi, hayatta güzel eserler ortaya çıkarmaktır. Belki bundan yüz yıl sonra ‘Bu güzel eseri kim yapmış?’ sorusuna, ‘ASÜ’lü bir öğrencimizin tasarımı’ şeklinde cevap verebilmemiz hepimizi gururlandırır. Buna benzer sergi ve açılışları ileriki zamanlarda daha çok yapacağız” şeklinde konuştu. Açılışta konuşan Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Yıldız ve Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Güzin Demirkan Türel de, serginin oluşmasına emek veren herkese teşekkür ettiler.

Etkinlik, serginin gezilmesi ve en beğenilen projeleri hazırlayan öğrencilere hediyelerinin takdim edilmesiyle tamamlandı..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ