Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Okuma Yazma Seferberliği Yürütme Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi

Okuma Yazma Seferberliği Yürütme Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi
  • 19.02.2018
  • 829 kez okundu

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan öncülüğünde başlatılan “Okuma Yazma Seferberliği” kapsamında ilimizde oluşturulan okuma yazma seferberliği Yürütme Kurulu toplantısı Vali Aykut Pekmez başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı salonunda eşi Yeşim Pekmez Hanımefendinin de katılımıyla düzenlenen toplantıda, TÜİK verilerine göre ilimizde toplam 16 bin kişi okuma yazma bilmiyor. Birinci önceliğimiz bu okuma yazma bilmeyen kesimi tespit etmek diyen Vali Aykut Pekmez; Seferberliğin amacının Okuma yazma öğretmek ve okuma yazma bilmeyen sayısını en aza indirmek olacağını söyledi. Vali Pekmez konuşmasında “Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Müftülüğümüz, İl Sağlık Müdürlüğümüz, Belediyelerimiz ve Muhtarlarımıza önemli görevler düşüyor. 2018 yılında bu kadar çok okuma yazma bilmeyenin olması şaşırtıcı. İnşallah birlikte çalışarak okuma yazma bilmeyen sayısını en aza indireceğiz” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal yaptığı konuşmada “Okuma Yazma Seferberliği konusunda İlkokullarımızın Müdürlerini bilgilendirdik Öğrencilerimizi ile görüşerek çevrelerinde okuma yazma bilmeyen varsa tespit edecekler, ayrıca İl Müftülüğü ile koordineli halde Camilerden duyurular yapılmasını sağlayacağız. Halk Eğitim olarak kurs açılmasını gerektiren 12 kişi şartını da bu seferberlik kapsamında kaldırdık, 1 kişi dahi müracaat etse kurs açacağız. Ayrıca kurslarımızı sadece Halk Eğitim Merkezlerinde değil en yakın okul, eğitime uygun yerler ve hatta eğitim yerine gelemeyenler için evler de dahi kurs açabiliriz” dedi.

Toplantıya Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, Belediye Başkan Yardımcısı Güven Kemerkaya, Yürütme Kurulu Üyesi İlgili Kurum ve STK Temsilcileri ile Görsel ve Yazılı Basın temsilcileri katıldı..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ