Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,76 / Satış: 5,79
€ EURO → Alış: 6,42 / Satış: 6,44

Ortaköy MYO iftarında ilçedeki gelişmeler konuşuldu

Ortaköy MYO iftarında ilçedeki gelişmeler konuşuldu
  • 02.06.2018
  • 376 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, ilçelerdeki okulları önemsediklerini ve ihtiyaçlara yönelik düzenlemeler yaparak, potansiyeli daha da geliştirmeye çalıştıklarını ifade etti.

yönetimi, ilçe protokolü, Üniversite yönetimi, öğrenciler, akademisyenler ve ailelerin katıldığı bir iftar programı organize etti. Okul yemekhanesindeki programın açılışında bir selamlama konuşması yapan ASÜ Rektörü Şahin, kısaca son üç yılı anlattı ve bu kapsamda Ortaköy’deki çalışmalara değindi. YÖK’ün Ortaköy MYO İçin Sosyal Güvenlik Programına onay verdiğini ve ikinci öğretimle birlikte 130 kontenjan ayırdığını anımsatan Prof. Şahin, “Program sayısı arttıkça akademisyen ve öğrenci sayısı da artıyor ve okulumuz her geçen yıl biraz daha büyüyor. Biz Ortaköy MYO’yu önemsiyoruz ve okulumuzun potansiyelini daha da geliştirmek adına, imkânlar çerçevesinde çalışıyoruz” dedi. Şahin, konuşmasının son bölümünde etkinliğin düzenlenmesine emek verenlere teşekkür ederek, şunları söyledi: “Böylesi güzel bir Ramazan gününde aynı sofrayı sizlerle paylaşmak bizleri çok mutlu etti. Katılım sağladığınız için hepinize çok teşekkür ederiz. Allah sağlık, sıhhat, birlik ve beraberlik içinde nice Ramazanlara bizleri ulaştırsın. Programın düzenlenmesine emek veren herkese de teşekkür ediyoruz” dedi.

Kur’an tilaveti ve duaların ardından oruçlar açıldı. Daha sonra ise İlçe Protokolünün de katılımıyla, işbirliği içinde yapılabilecek çalışmaların istişare edildiği bir toplantı gerçekleştirildi.. (HaberAksarayCom)

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ