Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,89 / Satış: 7,92
€ EURO → Alış: 9,40 / Satış: 9,44

Özel çocuklara özel gezi

Özel çocuklara özel gezi
  • 23 Şubat 2019 - 12:45

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Yetim Biriminin ilgilendiği özel çocuklar Kayseri’ye eğitici ve eğlenceli bir gezi ile ödüllendirildiler.

İHH Başkanı Önder ÖZKAN, 6 yıldır aksamadan devam eden haftasonu kursu buluşmalarının aynı istek ve heyecanla devam ettiğini söyledi.

AKSARAY’DAN BİLİM İNSANI ÇIKSIN
Özel çocuklar, moral ve motivasyon amaçlı Kayseri Gezisi ile mutlu edildiler. Haftasonu gerçekleşen gezide Bilim Merkezi, Hayvanat Bahçesi ve Erciyes Dağı’nda kayak etkinliklerinin gerçekleştiğini belirten Dernek Başkanı Özkan, çocukların sosyal kişiliklerinin gelişmesi için her türlü imkanı sunduklarını söyledi. Çocukların bilim insanlığına özendirildiğini, böylece çok okuyup bilgilenmeleri için onları ve annelerini teşvik ettiklerini vurgulayan Özkan, büyük hedefler belirleyerek çocukları topluma faydalı bireyler olarak kazandırmak istediklerini ifade etti.

AKSARAY’DA 358 ÖZEL ÇOCUK DESTEKLENİYOR
Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim Bir Sen ve İHH İnsani Yardım Vakfı işbirliğinde yürütülmekte olan Yetim Projesi kapsamında İl genelinde Aksaray doğumlu  358 özel emanete maddi manevi destek verildiğini belirten Özkan, bunun ciddi özveri ve hassasiyet gerektiren bir proje olduğunu vurguladı. Özkan, çocuklara aylık 125TL maddi destek sunulduğunu sözlerine ekledi.

HAFTASONU KURSLARI
Projenin başlamasıyla çocuklara ve Annelerine sadece maddi yardım değil aynı zamanda manevi destek vermenin de önemli olacağından yola çıkarak haftasonu kurslarına karar verildiğini ifade eden Özkan, Aksaray’da alanında saygın ve takdir edilen gönüllü öğretmenlerle her pazar çocukların okul dersleriyle alakalı etüt yapıldığını söyledi. Okul derslerinin yanında değerler eğitimi, sosyal ve sportif faaliyetlerin de verildiği kursa çocukların çok istekli katıldığı ifade edildi.

ANNELERE YÖNELİK PROGRAMLAR
İHH Başkanı Özkan, çocukların annelerine yönelik de bir çok etkinliğin yapıldığını belirtti. Meslek edindirme kursları, haftalık buluşmalar, geziler, vb etkinliklerle annelerin psikolojik olarak rahatladıklarının gözlendiğini ifade eden Özkan, her mahalleden sorumlu Hanım görevlilerin düzenli olarak ailelere ziyaret gerçekleştirdiklerini söyledi.

“BU ÇOCUKLAR HEPİMİZE EMANET” 
Özel çocukların Aksaray halkı olarak hepimize emanet olduğunu vurgulayan Özkan şunları söyledi: “Babanın olmadığı ve maddi sıkıntının bulunduğu bir evde her türlü psikolojik ve sosyolojik vakıa muhtemeldir. Bu sebeple özel emanet olarak kabul ettiğimiz çocuklarımıza tüm Aksaray olarak sahip çıkalım ve onları ilimize ve insanlığa faydalı bireyler olarak kazandıralım temennisi içindeyiz. Bu bağlamda kamu kurumlarımızın destekleriyle çok anlamlı somut gelişmeler gördükçe oldukça mutlu oluyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. “dedi. .

Aksaray Haberleri - haberaksaray.com
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ