Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 9,19 / Satış: 9,23
€ EURO → Alış: 10,67 / Satış: 10,71

Proje desteği alan araştırmacılarla protokol imzalandı

Proje desteği alan araştırmacılarla protokol imzalandı
  • 29 Nisan 2021

Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, fiziki bakımdan eksiklerini çok büyük oranda tamamlayan Aksaray Üniversitesi’nde (ASÜ) akademik derinliği arttırmaya dair çalışmaların ağırlık kazandığını ve pek çok parametreye göre hazırlanan sıralamalarda üst basamaklarda olduklarını söyledi.

ASÜ Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Koordinatörlüğü, bu yıl 31 projeye destek veriyor. Destek alan projelerin imza töreninde konuşan Rektör Şahin, iç derinliği arttıran çalışmaların ağırlık kazandığı bir sürecin yaşandığını söyledi.

Fiziki işlerin büyük oranda tamamlandığını, enerjiyi ve imkânları bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif işlere daha yoğun kanalize ettiklerini vurgulayan Prof. Şahin, “2006 yılından sonra kurulan üniversiteler arasında iyi bir yerdeyiz. Farklı parametrelere göre açıklanan sonuçlar ve hazırlanan listelerde Üniversitemiz, her zaman üst basamaklarda yer alıyor. Burada hiç kuşkusuz bilimsel araştırmaların, üretilen projelerin yani akademisyenlerimizin yaptığı çalışmaların çok büyük bir yeri var. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Deligöz de genel olarak BAP Koordinatörlüğü’nün faaliyetlerine dikkat çekti ve 2010 yılında kurulan, 2012’de ilk çağrıya çıkan BAP’ın, şu ana kadar 493 projeye 4,2 milyon TL destek sağladığını belirtti. Bu yıl için 46 proje başvurusunun yapıldığını söyleyen BAP Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Erdal ise yapılan değerlendirmelerin ardından 31 projenin destek almaya hak kazandığını belirtti. Projelerden 27’si araştırma, üçü doktora, biri ise yüksek lisans projesi.

Yapılan kısa açıklamaların ardından ASÜ Rektörü Şahin ve destek alamaya hak kazanan araştırmacılar, ilgili protokol metnini imzaladı..

blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ