Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,10 / Satış: 6,12
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,61

Proje kapsamında kadınlara evde iş imkânı

Proje kapsamında kadınlara evde iş imkânı
  • 03.08.2017
  • 2.640 kez okundu

Aksaray Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ile birlikte düzenlediği proje; evlerinde bütçelerine katkıda bulunmak isteyen hanımlarımıza iş yapabilme imkanı sunuyor.

Aksaray Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ile birlikte düzenlediği proje; evlerinde bütçelerine katkıda bulunmak isteyen hanımlarımıza iş yapabilme imkanı sunuyor.

Ev hanımlarına evlerinde iş yapma imkânı sağlayacak bu proje sayesinde, ev hanımları ev ekonomilerine katkı sağlayabilecekler. Kadın Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenen toplantıda, ürünlerin örnekleri gösterildi. AKMEK görevli dikiş nakış öğreticileri, ev hanımlarına konu ile ilgili eğitim kursu düzenledi.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın eşi Hasibe Yazgı Hanımefendi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Kadın Koordinasyon Merkezi kurulduğundan bu yana hedeflerimizi ve projelerimizi adım adım gerçekleştiriyoruz. Verilen seminerler ve kurslarla kadınlar bilinçli hale getirilirken kadınların sosyal hayatta ve iş hayatında var olabilmeleri için çalışmalarımıza son hızıyla devam ediyoruz” dedi.

Hasibe Yazgı, “Koordinasyon Merkezimiz ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aysun Akkurt hanım ile başlattığımız bu proje evde çalışarak para kazanmak isteyen ev hanımlarına iş imkânı sunuyor. Belediyemiz bünyesinde AKMEK tarafından eğitim kursu veriliyor. Bu çalışmamızın amacı, ev hanımlarımızın aile bütçesine katkıda bulunmalarını sağlamaktır. Aksaray’daki kadınlarımızın da üretime katılmaları için gayret sarf edip bu amaçla projeler üreten TOBB Kadın Girişimciler Başkanı Aysun Akkurt hanıma minnettarız. Emek veren ve ihtiyacı olan bütün kadınlarımıza Kadın Koordinasyon Merkezi ve Belediye olarak kapımız açık. Her zaman kadınlarımızın yanındayız” ifadelerini kullandı.

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aysun Akkurt ise yaptığı açıklamada “Özellikle ev eksenli çalışıp, ekonomik değer elde etmek isteyen kadınlar için muhteşem bir proje gerçekleştiriyoruz. Bizi heyecanlandıran projemize desteğini esirgemeyen ve kısa sürede organize olan Hasibe Yazgı Hanımefendiye teşekkür ediyoruz. Hedefimiz 300 kadının bu yıl içerisinde bu projede bulunmalarını sağlamak, ev kadınlarımıza iş imkânı sağlamak” dedi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ