Aksaray Haberleri

Psikoloji taban puanları devlet üniversiteleri | haberaksaray.com
Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

Psikoloji taban puanları devlet üniversiteleri

Psikoloji taban puanları devlet üniversiteleri
  • 27 Temmuz 2018

31 Temmuz 2018 itibariyle sınav sonuçları açıklanıyor olacak. Adaylara puanlardan ziyade sıralamalarına bakmalarını tavsiye ediyoruz. Özellikle bu sene yapılan sınav sonrasında daha az puan türü hesaplanıyor olacak. Bu yüzden de sıralamalar oldukça önemli olup sizden önceki adayların yerleşme eğilimlerine göre siz de yerleşiyor olacaksınız.

Psikoloji taban puanları sayfasından devlet üniversitelerine baktığımızda birçok devlet üniversitelerin kontenjanı artmış olup 90 kontenjandan 100’e çıkarılmış hatta Yıldırım Beyazıt gibi bazı üniversiteler 60 kişiden 90 kişiye çıkartmış. Bu kontenjanların artması hafif de olsa psikoloji sıralamalarında gerilemeye yol açacakken aynı zamanda hukuk kontenjanlarını da etkilediğini unutmayalım.

Özellikle hukuk taban puanları sayfasına baktığımızda birçok devlet üniversitesi psikolojiye nispeten kontenjan azalışına gitmiş. Bazı üniversiteler her ne kadar 0 gözüküyor olsa da ilgili üniversitenin o programları başka üniversiteye devredildiği için öyle gözüktüğünün altını çizmeliyiz. Mesela gazi üniversitesi hukuk kontenjanı artık 0 olurken hacı bayram veli üniversitesi hukuk fakültesi olarak öğrenci alımı yapacak. Ancak geçen sene 480 olan kontenjan bu sene 460 a düşürülmüş.

Bu sene tercih döneminde birçok adayın kafası karışık olacak eğer çok yardımcı olacak kimse etraflarında yoksa ücretsiz olarak taban puanları sayfası yetkilileri yardımcı olacaklarını belirtiyor. İlgili sayfayı ziyaret ederken sorunu sor bölümünden tercihlerinizi iletebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ