Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,93 / Satış: 5,96
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

Pul ve boncuk dikişi kursu için seçmeler yapıldı

Pul ve boncuk dikişi kursu için seçmeler yapıldı
  • 26.12.2017
  • 990 kez okundu

Aksaray Belediye Başkanlığı, Kadın Koordinasyon Merkezi, İŞKUR ve İş kadını Aysun Akkurt koordinesinde etkin şekilde işleyen bir işbirliğini tesis edecek önemli projeler bir bir hayata geçiriliyor..

Aksaray Belediye Başkanlığı, Kadın Koordinasyon Merkezi, İŞKUR ve İş kadını Aysun Akkurt koordinesinde etkin şekilde işleyen bir işbirliğini tesis edecek önemli projeler bir bir hayata geçiriliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Milli Seferberlik çağrısı doğrultusunda 2023 hedefinde Kadın İstihdamının arttırılmasına yönelik Aksaray Belediyesi ile İŞKUR arasında imzalanan “Kadınların İstihdamı ve Mesleki Eğitimi İşbirliği” protokolü kapsamında kadınlara yönelik pul ve boncuk dikişi kursu düzenleniyor.

Pul ve Boncuk dikişi kursuna çok sayıda başvuru yapıldı. Başvurular sonucunda Aksaray Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezinde mülakat gerçekleştirildi.

Belediye ve İŞKUR heyetinden oluşan komisyon, kursiyer adayları ile yüz yüze görüşerek kursa katılacak 25 asil ve yedek adayları tespit etti.

Pul ve Boncuk dikişi kursuna katılacak kursiyerlere, Aksaray Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezinde pul ve boncuk dikişi konusunda hafta içi 5 gün olmak üzere 3 ay boyunca kurs verilecek.

Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere eğitimleri sonrası sertifikaları verilecek ve sonrasında evde iş alma imkânına kavuşmuş olacaklar.

Aksaray Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi Başkanı Hasibe Yazgı Kadın İstihdamının ve Kadın İşgücünün artırılması hedeflerine Aksaray’dan da destek vererek önemli bir katkı sağlamaya devam ettiklerinin altını çizdi ve açıklamasında şu görüşlere yer verdi

“Bizim amacımız evde olan kadınlarımıza iş gücü sağlamak. Bu amaçla çeşitli kurslar düzenleyerek hanımlara eğitim veriyoruz. Amacımız; evde bulunan hanımların daha çok üretime katılması ve kendi ev ekonomilerine daha çok katkılar sunabilmesi. Kadın Koordinasyonumuz bu konuda her zaman hanımlarımıza en iyi hizmeti sunabilmenin gayretinde olacaktır. Pul ve Boncuk işleme kursumuzun da şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Aksaray Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi’ne hanımlara yönelik projeler ve istihdam desteği sağlayan İşkadını Aysun Akkurt ise yaptığı açıklamada

“ İşgücü piyasasının dışında tutulan kadınları da ekonomide daha etkin kılmak gerekiyor. Çeşitli sebeplerden dolayı ev eksenli çalışmak isteyen kadınlarımız için Kadınların İstihdamı ve Mesleki Eğitim İşbirliği protokolü kapsamında önemli projelere imza atıyoruz.

Daha önce Türkiye’de ilk kez hanımlara yönelik sıva ve yalıtım eğitimi düzenleyerek bir ilki gerçekleştirmiştik. Şimdi de Pul ve Boncuk dikişi kursu düzenliyoruz. Bu kursu başarıyla tamamlayan hanımlar evde iş yaparak aile ekonomisine katkı sağlayacaklar. Bu projeye destek veren Belediye Başkanımız Sayın Haluk Şahin Yazgı ’ya İŞKUR Müdürü Sayın Mahmut Akkuş’a Kadın Koordinasyon Merkezi Başkanı Sayın Hasibe Yazgı hanımefendiye, Teşekkür ediyorum” dedi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ