Aksaray Haberleri

Rektör Şahin: Kütüphaneler şehri canlı tutan merkezlerdir | haberaksaray.com
Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

Rektör Şahin: Kütüphaneler şehri canlı tutan merkezlerdir

Rektör Şahin: Kütüphaneler şehri canlı tutan merkezlerdir
  • 16 Ekim 2018

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, 11 bin metrekare büyüklüğünde, çeşitli okuma ve etkinlik salonlarına sahip kütüphanenin hizmete girdiğini, bağışlar yoluyla içeriği zenginleştirmek adına bir kampanya başlattıklarını belirtti.

Kütüphanelerin, bir şehri -kültürel hayat bakımından- canlı tutan önemli merkezlerden olduğunu ifade eden Rektör Şahin, hedeflerinin bu kütüphanenin 24 saat açık kalması olduğunu söyledi. Bunun ilk etapta teknik olarak çok kolay olmayacağına değinen Şahin, “Kademeli olarak kütüphanenin açık kaldığı saatleri ileriye taşımak istiyoruz. Bu yıl gece saat 23.00’ü tutturmak arzusundayız. Ama temel hedefimiz, son öğrenci içeriden çıkana kadar ışıkları açık olan ve gece bile canlı bir kütüphaneyi şehrimize kazandırmak” dedi. Bu yıla kadar, farklı bir amaç için yapılmış binayı kütüphane olarak kullandıklarını ve alan yetersizliği nedeniyle bağış çalışmalarına hiç giremediklerini söyleyen ASÜ Rektörü, “Kamu imkânlarıyla kitaplarımızı alıyoruz ama içeriğin daha da zenginleşmesi için bağışçıların desteğine de ihtiyacımız var. Bununla alakalı bir kampanya başlattık. Pek çok kurumla yazışmalar yaptık ve olumlu dönüşler alıyoruz. Dilerlerse vatandaşlarımız da kampanyaya katkıda bulunabilirler. Kişi bir tek kitap bile bağışlayacak olsa, bu bizim için kıymetlidir. Neticede kütüphane sadece Üniversitenin değil, aynı zamanda Aksaray’ımızındır. Burası şehrin bir kültür merkezi olarak düşünülmeli” şeklinde konuştu.

Bağış kampanyasına dair detaylı bilgiler http://kutuphane.aksaray.edu.tr/bagis-politikasi internet adresinden, 0382 288 3100 numaralı telefondan edinilebiliyor. Ayrıca kütüphane@aksaray.edu.tr adresine elektronik posta göndererek de yetkililerden bilgi alınabileceği belirtildi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ