Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,76 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,42 / Satış: 7,45

Rektör Şahin OSB’de sanayicileri ziyaret etti

Rektör Şahin OSB’de sanayicileri ziyaret etti
  • 21.12.2015
  • 1.252 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, sanayicinin üretim noktasında yaşadığı problemleri gidermek için akademik anlamda gereken tüm destekleri vermeye hazır olduklarını söyledi..

Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (OSB) ziyaretlerine ve sanayicilere yaptığı istişarelere devam eden Rektör Şahin, bu kapsamda Okçuerler Tekstil, Brisa ve Yeni Teknik Yapı firmalarının yöneticileriyle görüştü.

Kuruluş çalışmaları devam eden Brisa Lastik Fabrikası’ndaki ziyarete ASÜ Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden oluşan “ASÜ İnşaat Topluluğu” da katıldı. Gelişen OSB’nin, toplumsal refahı arttıran bir unsur olduğunu, bu manada sanayicinin taleplerine üniversite olarak gereken cevapları vermeye çalıştıklarını kaydeden Şahin, “Üniversitemizdeki laboratuvarlarımız tüm sanayicimizin hizmetindedir. Laboratuvarlarımızda, sanayicinin işini kolaylaştıracak 300’e yakın analiz ve araştırma cihazı bulunmaktadır. Kısa süre önce sanayicilerimizle, düzenlediğimiz bir toplantıda bu hususları kapsamlı şekilde görüştük. Bundan sonra da gerek toplantılar, gerekse ziyaretlerle, işbirliklerini geliştirmeye yönelik faaliyetlerimiz sürecek” dedi.

Ziyaretlere Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayhan Özçifci ve Prof. Dr. Hacı Murat Yılmaz ile akademisyenler de iştirak etti..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ