Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,75 / Satış: 5,78
€ EURO → Alış: 6,34 / Satış: 6,36

Rektör Şahin’in 19 Mayıs mesajı

Rektör Şahin’in 19 Mayıs mesajı
  • 18.05.2018
  • 650 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, geleceğin Türkiye’sinin daha da iyi olması için gençlere büyük sorumluluklar düştüğünü ifade etti.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle yazılı bir açıklama yapan Rektör Şahin, 19 Mayıs 1919 tarihinin bağımsızlık ateşinin yakıldığı gün olduğunu ifade etti. Aziz milletin ve kahraman ecdadın ortaya koyduğu değerlerin ve bağımsızlık aşkının, bugün de pek çok millete ilham olduğunu söyleyen Şahin, “Esarete asla boyun eğmeyen milletimiz, bağımsızlık mücadelesini eşine az rastlanır zaferlerle taçlandırmıştır. Karakteri özgürlük olan milletimiz bugün de aynı şuurla mücadelesini göstermekte, dinine, bayrağına, vatanına sahip çıkmakta, bu asil tavrı ile mazlum milletlere geçmişte olduğu gibi şimdi de ilham olmaktadır” dedi. Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlayan bağımsızlık mücadelesinin 99’uncu yıldönümüne erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Şahin, geleceğin büyük Türkiye’sinde gençlere çok büyük görevler düştüğünü söyledi. Hızla değişen dünyaya uyumlanmak gerektiğini, ancak bunu yaparken de milli ve manevi değerlerin ihmal edilmemesinin büyük bir önem teşkil ettiğini belirten ASÜ Rektörü, “Türkiye, geçmişinden aldığı ilham ve cesaretle geleceği kuracak olan gençlerimizin omuzlarında yükselecektir. Bizler gençlere güveniyoruz. İyi eğitimli, tarihini bilen, dünyanın farkında olan gençlerin yetişmesi için üzerimize düşeni yapma gayretindeyiz” dedi.

Şahin, mesajını şu sözlerle tamamladı: “Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bağımsız Türkiye’nin tüm kahramanlarını saygı, minnet ve dua ile anıyor; milletimizin bayramını kutluyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ