Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Sağlık Hukuku Sempozyumu düzenleniyor

Sağlık Hukuku Sempozyumu düzenleniyor
  • 17 Kasım 2016 - 13:28

Aksaray Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, “Sağlık Hukuku” sempozyumu düzenliyor..

19 Kasım Cumartesi günü Ağaçlı Otel Konferans Salonunda gerçekleştirilecek sempozyuma; Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turan Yıldırım,  Av. Sunay Akyıldız ile Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Pervin Soner konuşmacı olarak katılacak.

Üç oturumda gerçekleştirilecek sempozyumda; Sağlık Hakkı  ve İdarenin Sorumluğu, Hasta Hekim Hakları ve Sağlık Çalışanlarının Sorumluluğu ile Sağlık Alanında Aydınlatma ve Rıza konuları ele alınacak.

Aksaray Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. Himmet Durgut; Türkiye’de ‘Sağlık Hukuku’ konusunda duayen isimlerin katılımı ile gerçekleşecek olan sempozyumun Aksaray’da bir ilk olduğunu söyledi.

Durgut “19 Kasım Cumartesi günü Ağaçlı Melendiz Otel’de saat 10.00’da başlayacak sempozyum üç oturum halinde gerçekleştirilecek. Birinci oturumda Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turan Yıldırım, Sağlık Hakkı ve İdarenin Sorumluluğu, ikinci oturumda Av. Sunay Akyıldız, Hasta Hekim Hakları ve Sağlık çalışanlarının sorumluluğu, üçüncü oturumda ise Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Pervin Soner tarafından Sağlık Alanında Aydınlatma ve Rıza konuları ile alınacaktır. Soru cevap şeklinde gerçekleştirilecek olan sempozyumun tüm katılımcılara faydalı olmasını diliyorum.” dedi. .

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ