Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Sanayi projesini yapacak firma sahibi Yazgı ile görüştü

Sanayi projesini yapacak firma sahibi Yazgı ile görüştü
  • 08.04.2018
  • 1.330 kez okundu

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, göreve geldiği günden beri üzerinde çalıştığı Belediye tarihinin en büyük projesi olan 375 Milyon liralık Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm Projesinde Mutlu sona ulaşılmış ve Dev projesinin ihalesi gerçekleştirilmişti.

Sanayi esnafları ve Aksaray için çok büyük önem taşıyan Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm Projesi ihalesi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı İstanbul Hizmet Binasında gerçekleştirilmiş ve ihaleyi 22 firma arasında Çakır İnşaat Firması kazanmıştı.

TOKİ’nin Türkiye’de tek seferde yapmış olduğu en büyük sanayi projesi Aksaray Yeni Küçük Sanayi Siyesi Projesinin ihalesini alan Çakır İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çakır ve beraberindeki heyet, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’yı makamında ziyaret etti.

Başkan Yazgı ile yapılan görüşmede, ihale sözleşmesinin imzalandığı sahada şantiye kurma çalışmalarının başlandığı ve Nisan ayı sonu gibi temel atma programı hazırlıklarını sürdürdüklerini ifade eden Müteahhit Mehmet Çakır, en kısa zamanda işi teslim etmeyi hedeflediklerini belirtti.

Başkan Yazgı ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek yaptığı açıklamada “Yeni sanayi sitemizle ilgili yıllardır özlemle beklediğimiz ihaleyi gerçekleştirmiştik. Ben burada öncelikle emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu projenin gerçekleştirilmesinde sonuna kadar yanımızda olan bütün oda başkanlarıma canı yürekten teşekkür ediyorum. Bir Teşekkürümde esnaflarımıza olacak. Sanayideki esnaflarımız hiçbir şeye aldırış etmeden bize ve TOKİ’mize güvenerek belediyemize güvenerek bizlerle beraber oldular. Ben bütün esnaflarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İstanbul’da yapılan İhalemize 22 tane firma katılmıştı. Ve ihaleyi kazanan Çakır İnşaat firması oldu. İhaleyi alan firmanın sahibi Mehmet Çakır Bey ve beraberindeki heyet bizi ziyaret etti. Projenin uygulama seyri ile ilgili istişarede bulunduk. En kısa zamanda işi bitirip teslim edeceklerini bildirdiler.4 yıl boyunca esnafımız ve oda başkanlarımızla birlikte yürüttüğümüz bu büyük projede, artık temel atma sürecine gelmiş bulunuyoruz. Şehrimize büyük bir katma değer katacak olan bu projenin şimdiden hem Aksaray’ımıza hem de ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ