Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,89 / Satış: 5,91
€ EURO → Alış: 6,50 / Satış: 6,52

Şehit ve Gazi çocuklarına anlamlı hizmet

Şehit ve Gazi çocuklarına anlamlı hizmet
  • 18.09.2017
  • 1.185 kez okundu

Gönüllü öğretmenlerden oluşan Kısa adı ŞEGED olan Şehit ve Gazi Çocukları Eğitim-Kültür ve Spor Kulübü Derneği, Aksaray’daki şehit ve Gazi çocuklarına ihtiyaç duydukları bütün alanlarda birebir ders vererek örnek bir davranış sergiliyor.

Gönüllü öğretmenlerden oluşan Kısa adı olan , Aksaray’daki şehit ve Gazi çocuklarına ihtiyaç duydukları bütün alanlarda birebir ders vererek örnek bir davranış sergiliyor.

Şehit ve Gazi Çocukları Eğitim-Kültür ve Spor Kulübü Derneği Aksaray Temsilcisi Ayşe Şimşek ve yönetim kurulu üyeleri bir toplantı düzenleyerek Derneğin faaliyetleri ve amacı hakkında ortak açıklama yaptılar.

Dernek Başkanı Ayşe Şimşek yönetim kurulu adına yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi.

KURULUŞ SERÜVENİMİZ

Vatan için toprağa düşenlerin aziz evlatlarına, ülkemizin her karış toprağında yaşayan öğretmenlerimizin öncülüğünde başlayan bir yardım ve ahde vefa çalışmasıdır. Şehitlerimizin varlığı ve ardından ülkemizi karanlığa itmeye çalışan şer güçlerin “15 Temmuz Darbe Girişimi” sonucunda 15 Temmuz gecesi hain darbe girişimini önlemek için sokaklara dökülen yüz binlerce, milyonlarca vatandaşımızdan bir kısmı şehadet mertebesine bir kısmı da gazilik şerefine ulaşması ile bu ahde vefa çalışması ivme kazandı. Hızla büyüyen bir öğretmen aile kadrosuna sahibiz ve bu katılım da gün geçtikçe artmaktadır. Bizim için çok ama çok önemli olan husus hiçbir öğretmenimizin maddi olarak bir beklentisinin olmamasıdır. Bundan dolayı bizimle olan bütün öğretmenlerimiz şehit ve gazi çocuklarına vefa borcunu gönüllü öğretmenlik yaparak ödemek istemektedir. Hiçbir siyasi parti veya ideolojiye bağlı olmaksızın tamamen gönüllülük esasıyla tüm halka açık olarak yapılan bir çalışmadır.

AMACIMIZ

Şehit ve gazi çocuklarının yaşadıkları sarsıntı sonrasında eğitimlerinin aksadığı, eğitimlerinde özel desteğe ihtiyaç duydukları belirlenmektedir. Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından, bu çocuklar için tüm kaynaklarının seferber edildiği, her türlü desteğin sağlandığı bilinen bir gerçektir. Bu şartlar altında özel dersler, hatta aynı öğrenci için birkaç öğretmenin aynı anda tahsis edilmesi fiziki olarak mümkün değildir. Bu projenin başlatılma nedeni; ihtiyacı olan her şehit ve gazi çocuğuna ulaşılarak istedikleri ve ihtiyaç duydukları bütün alanlarda birebir

dersler vermektir. Vatanı, bayrağı ve milleti için gözünü bile kırpmadan şehit ve gazi olan kahramanlarımıza vefa borcu olarak gördüğümüz ve biricik emanetlerine aynı duygularla yardımcı olmayı görev addederek bu yola başlamış bulunmaktayız.

ŞEHİT ve GAZİ ÇOCUKLARI EĞİTİM-KÜLTÜR ve SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ olarak öncelikli amacımız; devletine, dinine, milletine, bayrağına ve vatanına koşulsuz bağlı, Cumhuriyetin ilkelerine sahip çıkan, akılcı, sağduyulu, farklı düşünce ve inançlara saygılı, insan ilişkilerinde cinsiyet, ırk, din, dil farkı gözetmeyen bireyler olarak yetişmesine katkıda bulunacak, eğitim programları ile etkinlikler oluşturmak ve uygulamaktır.

Dernek yönetimi olarak bütün fedakâr öğretmenlerimizin öncülüğünde iyi bir örgütlenmeye ve çalışmalarımızı sağlam temeller üzerine oturtmaya çalışıyoruz.

EĞİTİM – ÖĞRETİM PLANIMIZ

Vereceğimiz derslerde Türkiye Milli Eğitim Bakanlığının belirlemiş olduğu müfredat ve Atatürk ilke ve İnkılapları dışına çıkmadan Milli Eğitim kurumlarına destek ve TEOG, YGS / LYS, KPSS sınavlarına hazırlık süreci şeklinde olacaktır.

İlköğretimin birinci kademesi de dahil olmak üzere 5,6,7,8 (TEOG), 9,10,11,12 (YGS / LYS), KPSS sınıflarında eğitim öğretim tüm öğrenci gruplarına ders verilecek şekilde hazırlıklar planlanmıştır.

Sınıflar oluşturulurken dernek olarak, ulaşabildiğimiz öğrenci durumuna göre hareket edilecektir. Herhangi bir kademede bir öğrenci olsa dahi ders verilecektir. Gerekirse bire bir olarak ders verilip bu çalışmaya katılan hiçbir öğrencimiz mağdur edilmeyecektir.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ