Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 13,40 / Satış: 13,45
€ EURO → Alış: 15,17 / Satış: 15,23

Sevgi Evleri’nin peyzaj çalışmalarına başlandı

Sevgi Evleri’nin peyzaj çalışmalarına başlandı
  • 22 Kasım 2021

Devlet koruması altındaki çocuklara huzur ve refah içerisinde yetişeceği ortamlar oluşturmak için Aksaray Belediyesi tarafından başlatılan Sevgi Evleri Projesi’nde inşaat çalışmaları tamamlandı. Peyzaj çalışmalarına başlanıldı.

Devlet Koruması altındaki çocukların sevgi hoşgörü ve aile ortamında yetişmesine yönelik hayata geçirilen Sevgi Evleri Nevşehir Caddesi Şifahane Mahallesinde toplam 10 bin metrekare üzerine inşa edildi.

Her yaş grubunun ayrı ayrı ortamlarda barınacağı şekilde dizayn edilen ve 8 bloktan oluşan sevgi evlerinde inşaat çalışmaları tamamlandı. Kaba inşaatı ve çatı kaplaması yapılan Sevgi Evlerinin tüm bloklarında dış cephe kaplaması ve boyama işlemleri gerçekleştirildi.

Proje içerisinde bir adet idari bina olmak üzere güvenlik binası ve çocukların kaliteli zaman geçirmesi için sosyal tesis yer alıyor. Sosyal tesis içerisinde oyun alanları, kantin, dinleme alanı ve eğitici donanımların bulunduğu bölümler bulunuyor. Çocukların barındığı alanlarda yaş gruplarına göre iki farklı bloktan oluşacak olan sevgi evlerinin birinci bloğunda 0-6 yaş çocuk evi yer alırken, 7-18 yaş grubundaki çocuklar için 4 adet blok yer alıyor.

Sevgi Evleri Projesinin İnşaat çalışmalarını hızlı bir şekilde tamamlayan Belediye ekipleri çocukların spor yapacağı basketbol ve voleybol sahalarının yapımı tamamlandı. Çocukların hoş zaman geçirebilecekleri yürüyüş yolları, kamelyalar ve oyun gruplarının kurulumu noktasında da çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Sevgi Evlerinin inşaat çalışmalarının tamamlandığını belirterek bahçede kurulacak olan spor alanları, kamelyaları ve yürüyüş alanlarında çalışmaların başladığını vurguladı.

blank blank blank blank

 

blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ