Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,05 / Satış: 6,08
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,58

Sivilce izleri nasıl geçer?

Sivilce izleri nasıl geçer?
  • 12.10.2016
  • 1.193 kez okundu

Yüzde ergenlik sürecinde yağlanma sorunundan dolayı oluşan ya da diğer sivilce yapıcı etmenlerin metabolizmada aktif olması nedeniyle bir sorun haline gelen sivilceler, cilt yüzeyinde bazı durumlarda geçtikten sonra dahi iz bırakabilmekte ve estetik olarak rahatsız edici sonuçlar ortaya çıkabilmektedir.

Cilt üzerinde görülen sivilceler, zaten ortadan kalkma sürecinde iz bırakma ihtimali yüksek olan olgular olmaların yanında bir de bireyin bu sivilcelerle oynaması ya da sivilceleri sıkması iz kalmasını neredeyse kesinleştirmektedir.

Sivilceler yapı olarak irinli, iltihaplı ya da kanlı sivilceler olarak ortaya çıkabilmekte; bu çeşitler içerisinden en yaygın olarak kanlı sivilceler yüz bölgesinde iz bırakabilecek sivilceler olmaktadırlar.

Konuyla alakalı cilt rengi açık tonlarda olan bireyler de oldukça muzdarip olmaktadırlar. Çünkü genel olara esmer bireylerin cilt yapılarındaki kusurlar dış görünüşte çok yakından bakılmadığı sürece belli olmazken, beyaz tenli bireylerin yüzlerindeki sivilce izleri oldukça net olarak belli olmakta ve bireyi sosyal çevresinde bu sorunuyla dikkat çekecek bir duruma getirmektedir.

Bu tip sorunlarla uğraşmamak adına alınacak ilk önlem; cilt rengi ya da yapısı her ne olursa olsun  mutlaka cilt temizliğine dikkat edilmesi gerekliliğidir. Örneğin; zaten yağlı cilt yapısına sahip olan bireylerin cilt yapıları sivilce oluşumu için ekstradan meyilli olduklarından bu kişilerin mutlaka ve mutlaka cilt temizliğine önem vermeleri gerekmektedir. Ancak öte yandan kuru yapıdaki cilt türlerinin de bu yapısından dolayı bu sorunlarla uğraşmayacağı anlamına gelmektedir. Başta da söylediğimiz gibi sivilce problemi her cilt türünde meydana gelebilmektedir.

Tüm bu anlatılanların sonucunda cilt yüzeyindeki yeni oluşacak sivilce problemlerinin önüne geçmek ve önceki sivilcelerden cilt üzerinde kalmış sivilce izlerini ortadan kaldırmak adına uygulanabilecek doğal yöntemler ve kürler şu şekilde olmaktadır;

Elma sirkesi ile sivilce izlerini yok etme : Cilt uzmanlarının özellikle doğal kullanımının tavsiyesinde bulunduğu elma sirkesi, cilt üzerindeki lekeleri ve yeni çıkmış sivilceleri ortadan kaldırma etkisini taşımaktadır. Bunun için bir yemek kaşığı suyun içerisine bir yemek kaşığı elma sirkesi ekleyerek geceleri uyumadan önce bu malzemeyi pamuk yardımıyla tüm cildinize sürmeniz gerekmektedir. Sonrasında yarım saat bekleyerek bu sürecin ardından yüzünüzü soğuk suyla yıkayıp nemlendiricinizi sürmeniz yeterli olacaktır.

3 ayda sivilce izlerini yok eden maske : Bir adet yumurtanın beyazını bir kasenin içinde köpüklenene kadar çırptıktan sonra, üzerine yarım tahta kaşığı miktarındaki doğal balı ve ikii tatlı kaşığı miktarındaki sütü de ekleyerek karıştırmaya devam edin.

Bir süre karıştırdıktan sonra ürünü tüm cildinize yayarak sürün, 10 dakika süreyle yüzünüzde beklettikten sonra soğuk suyla durulayın. Bu uygulamayı 3 ay boyunca her dört günde bir uyguladığınız takdirde, sivilce izlerinin tamamen yok olmasını sağlamanız mümkün olacaktır. Daha detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ