Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

Toprak Kampanyası hafriyatçılara anlatıldı

Toprak Kampanyası hafriyatçılara anlatıldı
  • 27.03.2018
  • 608 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hacı Murat Yılmaz, daha yeşil bir kampüs oluşturmak için gayret ettiklerini söyledi.

Prof. Yılmaz, şehirde faaliyet gösteren hafriyat şirketlerinin temsilcilerine “Acil Toprak Aranıyor” kampanyasını anlattı. İlk olarak mini bir otobüs turuyla kampüsün mevcut durumunu anlatan Rektör Yardımcısı, yeşillendirme çalışmalarından verim alabilmek için en temel ihtiyacın, bitki yetiştirmeye uygun toprak olduğunu söyledi. Bu hususu bir kampanya haline dönüştürdüklerini ve kamuoyuyla paylaştıklarının anımsatan Yılmaz, “Çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla da kampanyamıza dair toplantılar yaptık. Yerleşimin olduğu alanın öncelikli olarak yeşillendirilmesi noktasında çalışıyoruz. Kampüsteki mevcut toprak yapısı bitki yetiştirilmesine imkân tanımıyor ve bu bölgede yeraltı su seviyesi oldukça yüksek, kalitesi de çok iyi değil. Kampanyamız kapsamında şu ana kadar 200 kamyon toprak kampüsümüze ulaştırıldı. Alanın büyüklüğü göz önüne alınırsa daha fazla toprağa ihtiyacımız olduğu anlaşılacaktır. Ancak biz, az yahut çok demeden yapılan her bağışı önemsiyoruz. En nihayetinde bir, sıfırdan büyüktür” dedi. Prof. Yılmaz, neler yapılabileceğini, kimin ne gibi katkılar sunabileceğini istişare etmek için düzenlendikleri toplantıların süreceğini de ifade etti.

Akşam yemeğinin ardından hafriyat şirketlerinin temsilcileri, kampanyaya yapabilecekleri destekler hususundaki düşüncelerini paylaştılar..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ