Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

Toprak: Tıp Fakültemiz hayırlı olsun

Toprak: Tıp Fakültemiz hayırlı olsun
  • 31.08.2016
  • 2.694 kez okundu

CHP Aksaray İl Başkanı Av. Ali Rıza Toprak, Aksaray Devlet Hastanesi araştırma hastanesine dönüştürülüp, Tıp Fakültesinin önünün açılması ile ilgili bir açıklama yaptı..

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aksaray İl Başkanı Av. Ali Rıza Toprak yayınladığı basın bildirisinde şu ifadelere yer verdi:

“Aksaray Devlet Hastanesi araştırma hastanesine dönüştürüldü. Tıp Fakültesinin önü açıldı. Yıllardır istenilen durum inşallah gerçekleştirilecek.

Dün basına demeç verirken iktidarın il başkanı ve milletvekilleri bu güzel haberi neşeli bir şekilde verdiler. Emeği geçenlerin hepsine Ana Muhalefet Partisi İl Başkanı olarak partililerim ve Aksaray halkı adına teşekkür ediyorum. Nihayet yıllardır verilen sözlerin bir tanesi gerçekleşiyor. ASÜ Rektörü Necdet Sağlam döneminde, Necdet Sağlam’ın yaptığı işe takoz olmasalardı Tıp Fakültesi bugün muhtemelen hizmete girmiş olacaktı. Bu arada hazır hastaneye gitmişken EMAR durumunu da bir görselerdi. İhalesi neden iptal edilmiş, durumu nedir, ne zaman açılacak, sıra bekleyen hastaların EMARI nerde nasıl çekilecek? Bu perişanlık ve keşmekeşliğe kim son verecek? Bunu da bir açıklarlarsa hastalarımızı, hasta yakınlarımızı ve halkımızı aydınlatmış olurlar.

ULTRASON’da dahi 1 aydan sonraya gün verildiği ve hastaların umarsızca sıra beklediği ya da Kayseri, Konya veya Ankara’ya gitmek zorunda kaldıkları aşikâr iken, kendi ihmalleri sonucu geciken bir Tıp Fakültesi hizmetini bir lütufmuş gibi sevinçle açıklamaları düşündürücüdür.

Aksaray’da sağlık hizmetleri, sağlıklı gitmemektedir. İhalelerinden personeline kadar acilen yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyoruz..”

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Avatar adem dönmez dedi ki:

    açılmadı yarın yüksek ihtisasa gicem emar çektirmeye

YORUM YAZ