Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Trafik Güvenliği İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı

Trafik Güvenliği İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı
 • 11.08.2016
 • 3.314 kez okundu

Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı Koordinasyon Kurulu Toplantısı Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi..

Vali Vekili Armağan Önal Başkanlığında yapılan toplantıya; İl Jandarma Komutanı Albay Gazi Demir, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Baydar, Emniyet Müdür Yardımcısı Hikmet Kafkas, İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, İl Sağlık Müdür Vekili Can Cansızlar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsrafil Aktürk, İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Hüsnü Yıldız, İl Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Refik Tezcan, İl Müftüsü Cemaleddin Bal, Aksaray Üniversitesi Temsilcisi Yrd. Doç. Salih Bektaş, Karayolları 38. Şube Şef Vekili Mustafa Doğan, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ferit Özkaraca katıldı.

Vali Vekili Armağan Önal, Karayolları Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı kapsamında kamu kurumlarının yaptıkları çalışma raporlarının değerlendirileceğini belirterek; Aksaray’da güvenli trafik şartlarının en iyi şekilde yerine getirilmesini sağlamak için gayret göstereceklerini söyledi.

Toplantıda Aksaray Emniyet Müdürlüğü Trafik Tecil ve Denetleme Şube Müdürü Erol Dağdelen ile Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Baydar tarafından trafik konusunda yapılan çalışmalarla ilgili sunum yapıldı.

Aksaray Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Erol Dağdelen; Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planında yer alan eğitim, altyapı, denetim ve sağlık konularına bağlı olarak 2020 hedefinin karayollarında trafik kazalarında ölümlerin yüzde 50 oranında azaltılması olduğunu belirtti.

İl genelinde toplam 111.977 tescilli aracın bulunduğunu ifade eden Dağdelen, trafik ekiplerinin şehiriçi ve şehirlerarası yollarda belirlenen noktalarda yaptığı denetimlerin yanı sıra elektronik (MOBESE) denetim çalışmaları yapıldığını ifade eden Dağdelen: “MOBESE kameraları ile yapılan denetimlerde; emniyet kemeri, kırmızı ışık ihlali, araç kullanırken çep telefonu kullanımı, trafik işaret ve levhalarına uymama, motosiklette kask kullanmama gibi denetimler yapılmaktadır. 2016 yılının ilk 6 ayında 7.691 araç plakasına 697 bin 509 TL Trafik idari Para cezası uygulandı. Kural ihlalleri fotoğrafları ile beraber posta kanalıyla tebliğ edildi” dedi.

Dağdelen, yapılan denetim ve eğitim çalışmaları ile vatandaşların emniyet kemeri konusunda daha duyarlı hale geldiğini vurgulayarak emniyet kemeri kullanma oranının yüzde 80,2 ulaştığını Aksaray’ın 2020 eylem planında belirlenen hedefe ulaştığını söyledi.

Dağdelen daha sonra Aksaray İl Jandarma Komutanlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü ile İl Müftülüğünün yaptığı trafik çalışmaları ile ilgili raporları hakkında kurul üyelerine bilgi verdi.

Aksaray Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Baydar’da yaptığı sunumunda; Aksaray Belediyesinin toplu ulaşım hizmetleri, kavşak ve sinyalizasyon sistemleri ile trafik yön ve işaretlemeleri ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Baydar; şehiriçi trafik akışının düzenlenecek kavşaklarla daha güvenli hale geleceğini ifade ederek; Aksaray Anadolu Lisesi Kavşağı, Efor Kavşağı, Terminal Kavşağında yapılacak çalışmaların projelendirildiğini bu kavşakların düzenlenmesi ile trafikte önemli oranda rahatlama sağlanacağını belirtti..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Avatar huseyin dedi ki:

  elli kere yazdım siteniz kendini yeniliyor ve herşey siliniyor. önce siteni düzelt

 2. Avatar huseyin dedi ki:

  toplantıda ne yapılıyor. mühendislik harikası projeler sunulup dosyalanıyor demi,

 3. Avatar huseyin dedi ki:

  öncelikle mobeseler cezayı esnetmesin, araçlarda özellikle ışıklandırma kullanılıyor mu? ceza kessinler

 4. Avatar huseyin dedi ki:

  servislerimize kavşaklarda in-bin yaptırılmasın. yaya geçitleri kullanımı şoförlere zorla benimsetilsin

 5. Avatar huseyin dedi ki:

  köprüler ve alt geçitler geniş yapılsın, mümkünse mühendislişk harikası olmasın

 6. Avatar huseyin dedi ki:

  kavşak yakınlarına, bisiklet yollarına, yasak yerlere park yaptırılmasın

 7. Avatar huseyin dedi ki:

  zabita ekiplerimiz elinde sigarayla şahinci ruhu ile gezeceğine her gördükleri olumsuzluğu bildirsin veya gerekeni yapsın

 8. Avatar huseyin dedi ki:

  polis ekiplerimiz sürekli yollarda olsunlar ve ana güzergahlara müdahele etsinler

 9. Avatar huseyin dedi ki:

  kasksız motorculara, yolda yürüyen yayalara müdahale edilsin

 10. Avatar huseyin dedi ki:

  biz cebimizden para çıkmadığı sürece kuralları öğrenemeyeceğiz galiba

 11. Avatar huseyin dedi ki:

  toplantıdaki devlet büyüklerimiz, değerli yaya ve şoförlerimiz HER ŞEY MİLLETİMİZ İÇİN

YORUM YAZ