Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Türemiş, İYİ Parti’nin tarım politikalarını anlattı

Türemiş, İYİ Parti’nin tarım politikalarını anlattı
  • 14.02.2018
  • 1.018 kez okundu

İYİ Parti Aksaray Kurucu İl Başkanı Özhan Türemiş, Türkiye’de uygulanan ekonomi politikalarının yanlışlığı nedeniyle tarım konusunda özellikle son on yılda geriye doğru gidildiğini ve dışa bağımlı hale gelindiğine işaret ederek, “İYİ Parti iktidarında Türkiye’de tarım da çiftçi de iyi olacak” dedi.

İYİ Parti Aksaray Kurucu İl Başkanı Özhan Türemiş, ‘Türkiye’ denilince ilk akla gelen konulardan birinin ‘tarım’ olduğunu hatırlattı. Ancak Türkiye’nin bir tarım ülkesi olmasına rağmen son 10 yılda geriye doğru bir gidiş yaşandığını ve dışa bağımlılığın arttığını ifade eden Türemiş, “Üretim tekniklerinin geriliği, tohum, gübre, ilaç gibi sanayi ürünlerinin tekelleşmesi sonucu fiyatlarının yükselmesi ve uygulanan yanlış politikalar nedeniyle tarımda dışa bağımlılık artı. Artık çiftçi alın terinin, emeğinin karşılığını alamıyor” dedi.

TARIM EKONOMİNİN LOKOMOTİFİ

Türkiye’de tarım sektörünün ekonominin lokomotifi olduğunu dile getiren Türemiş, Aksaray’ın da en önemli geçim kaynağının tarım olduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi:

“Türkiye’de tarım en stratejik sektörlerden biri. Ülkemizde istihdamın önemli bir kısmı tarım sektöründe. Partimiz tarımda radikal bir politikalar izleyecek. Tüm sektörlerde olduğu gibi tarımda da geleceği planlayacak Ar-Ge çalışmalarını ivedilikle başlatarak, sürekli ve zorunlu ekim, kontrollü ve güçlü teşvik, satış ve pazarlama gibi konularda ihtiyaç olan yasal düzenlemeleri hızla gerçekleştirecektir. Hiçbir çiftçinin ve köylünün ürününü maliyetini karşılamayan bir fiyatla pazarlama gibi bir endişesi olmayacak. İYİ Parti iktidarında Türkiye’de tarım da çiftçi de iyi olacak.”.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ