Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Turizm Cenneti Aksaray 3’üncü Turizm Şurası’nda temsil edildi

Turizm Cenneti Aksaray 3’üncü Turizm Şurası’nda temsil edildi
  • 01.11.2017
  • 1.009 kez okundu

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Milletvekili Mustafa Serdengeçti ile birlikte Cumhurbaşkanlığı külliyesinde gerçekleşen 3. Turizm Şurasının açılış törenine katıldı..

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Milletvekili Mustafa Serdengeçti ile birlikte Cumhurbaşkanlığı külliyesinde gerçekleşen 3. Turizm Şurasının açılış törenine katıldı.

Turizm alanında Türkiye’nin imajını güçlendirilmesi, sektörün mevcut durumunun değerlendirilmesi ve geleceğe dair politikaların belirlenmesi amacıyla gerçekleşen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılmış olduğu 3. Turizm Şurasının açılış törenine Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Milletvekili Mustafa Serdengeçti ile birlikte katıldı.

Milletvekili Serdengeçti ile Başkan Yazgı, şura toplantısı öncesinde Çevre ve Şehircilik eski Bakanı ve Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, Ak Parti Çorum Milletvekili İlksen Ceritoğlukurt ve AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez ile kısa bir görüşme yaparak kendi şehirlerinin turizm potansiyelini karşılıklı olarak birbirlerine aktardılar.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aksaray’ın turizm potansiyelini etkin ve doğru bir şekilde geliştirmek için birçok proje hazırladı. Turizm gelişmesi adına yapılan projelere de destek verdi.

Aksaray’ın marka değerlerini ön plana çıkarmak ve Turizm sektöründe Aksaray’ın adından söz ettirmesi için geçtiğimiz aylarda ulusal yayın yapan medya temsilcilerini Aksaray’a davet eden Başkan Yazgı, şehrimizin tarihi ve turizm merkezlerinde tanıcı programlara imza attı.

Yapılan tanıtımda sonrasında Kapadokya’nın giriş kapısı olarak anılan Aksaray, Ihlara Vadisi, Somuncu Baba Türbesi, Eğri Minare, Yer Altı Şehirleri Ve Hasan Dağı gibi önemli kültürel tarihsel özellikleri ile çok farklı doğal mekanları ile yapımcıların film çekimleri için gözde mekanları arasına girdi. 2014’den bu yana Aksaray’da bir çok dizi bölümlerinin yanında; ‘Buğday’, ‘Aşkın Sırrı; Somuncu Baba’, ‘Kapadokya’da Aşk Başkadır’, ‘Helak; Kayıp Köy’ ve ‘Yitik Kuşlar’ olmak gibi bir çok sinema filmi çekildi.

Ayrıca Hollywood yapımı olan ‘The Mountains and The Stones’ yine Aksaray’da çekilen filmler arasında yerini aldı..

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ