Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,52 / Satış: 8,55
€ EURO → Alış: 10,33 / Satış: 10,37

Türk Metal Sendikası, Sarıgözoğlu ve Orsan’da yetki aldı

Türk Metal Sendikası, Sarıgözoğlu ve Orsan’da yetki aldı
  • 09 Şubat 2021

Türk Metal Sendikası Aksaray 1 No’lu Şube Başkanı Muhterem Taşdemir Aksaray Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Sarıgözoğlu Hidrolik Makine ve Orsan Araç Sistemleri işletmelerinde çalışan emekçileri temsil etmek üzere yetki belgesi aldıklarını duyurdu.

Taşdemir yaptığı açıklamada, “Artık; hepimiz daha güçlü ve daha güvenliyiz. İşimiz için, işyerimiz için, geleceğimiz için, üreteceğiz ve hep birlikte kazanacağız. Hepimiz biriz, biz büyük bir aileyiz. Bizim için her bir üyemizin hakkı namus borcudur. Bizler hak sahibi değil görev ve sorumluluk sahibiyiz. Üyelerimizin bize emanet ettiği hakların bekçisiyiz. Onlar bizim için kutsal emanetlerdir” dedi.

“İşletmelerimizde çalışan emekçilerimizin ekmeğiyle, aşıyla, işiyle ile uğraşan, işten çıkarmakla tehdit eden bütün kişi veya kişilerin karşısında olacağımızı ve her türlü yasal hakkımızı ve emekten gelen gücümüzü kullanacağımızı da herkes iyi bilsin” diyen Taşdemir “6356 Sayılı Sendikalar ve TİS Kanunu gereği yetki tespitinde bulunduğumuz işletmelerimizde yasal prosedür devam etmekte olup, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı cevabına göre süreç işleyecektir. Sarıgözoğlu ve Orsan emekçilerinin göstermiş oldukları birlik ve beraberliğin diğer örgütsüz işyerlerinde çalışan tüm emekçilere örnek olmasını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ