Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 9,73 / Satış: 9,77
€ EURO → Alış: 11,32 / Satış: 11,37

Vali Aydoğdu’dan Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü mesajı

Vali Aydoğdu’dan Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü mesajı
  • 17 Mart 2021

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Milletimizin tarih boyunca kazandığı en parlak zaferlerden ve en büyük kahramanlıklardan biri olan Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen,  vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu göstermesi bakımından tarihi bir öneme sahiptir

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur’ sözlerinde ifadesini bulan bu zafer, aynı zamanda Mehmetçiğin vatan ve millet sevgisinin de ölümsüzlük anıtıdır.

Sadece geçmişimizin aziz bir hatırası olarak değil, geleceğe yürüyüşümüzün en güçlü ilham kaynaklarından biri olarak da Çanakkale Zaferi, milletimizin gönlünde son derece önemli bir yere sahiptir

Ülkemizi her türlü tehlikeden korumak ve insanlarımızın huzur ve güven içinde yaşamalarını sağlamak için canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz. Şehitlerimizin dul ve yetimlerinin, Devletimizin ve Milletimizin şefkat dolu ellerine tevdi edilmiş olduklarını bilmelerini istiyoruz. Şehit ailelerimize en içten sevgi, saygı, minnet ve şükran duygularımızı gönderiyoruz. Yiğit evlatlarını şehit veren şehit ana, baba, eş ve çocukları ile yüce milletimize sabır ve metanet diliyorum.

Türk tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 106’ıncı yıldönümü ve Şehitler Günü’nde; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Çanakkale Şehitlerini, topraklarımızı kanlarıyla yoğuran tüm aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. blank Saliha DAĞ dedi ki:

    Vatanımızı müdafa etmek için ölüme düğüne koşar gibi koşan aziz atalarımızı minnetle şükranla anıyoruz.Bu güzel vatanı bizlere bıraktılar.Ruhlari şad olsun.Kiyamete kadar onlara borçluyuz.

YORUM YAZ