Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,93
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

Vali Aykut Pekmez Oda ve Birlikleri ziyaret etti

Vali Aykut Pekmez Oda ve Birlikleri ziyaret etti
  • 07.11.2017
  • 559 kez okundu

Vali Aykut Pekmez Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliğini ziyaret etti.

İlk olarak Aksaray Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği’ni ziyaret eden Vali Aykut Pekmez, Aksaray’ın küçükbaş hayvancılıkta ciddi potansiyelinin olduğunu belirterek bu ve benzeri birliklerin hayvancılığın gelişmesinde önemli rol oynadığını söyledi.

Vali Aykut Pekmez’i Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği Başkanı Mahmut Aktürk ve Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak karşıladı.

Birlik Başkanı Aktürk; “2009 yılında 80 bin civarında olan anaç hayvan sayımızı şu anda 450 bine yükselttik. Hedefimiz hayvan sayımızı önümüzdeki yıllarda 700-750 bin civarına çıkarmak” dedi.

Vali Aykut Pekmez Aksaray Müteahhitler Birliğini ziyaret etti.

Vali Aykut Pekmez’i Aksaray Müteahhitler Birliği Başkanı Cüneyt Göktaş ve birlik üyeleri karşıladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Göktaş, birlik hakkında Vali Aykut Pekmez’e bilgiler veridi.

Vali Aykut Pekmez Aksaray Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odasına nezaket ziyaretinde bulundu.

İadeyi ziyaretler kapsamında Aksaray Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odasını da ziyaret eden Vali Aykut Pekmez’i Oda Başkanı Melih Özan ve yönetim kurulu üyeleri kapıda karşıladılar.

Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren Aksaray Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Özan, odanın çalışmaları hakkında Vali Pekmez’e bilgiler verdi.

Vali Aykut Pekmez Veteriner Hekimler Odası’na iade-i ziyarette bulundu.

Veteriner Hekimler Odasını ziyaret eden Sayın Valimiz Aykut Pekmez, hayvancılık sektöründe veteriner hekimliğin önemli bir yere sahip olduğunu, hayvan sağlığı, hijyen ve daha bir çok boyutta veterinerlerin sağladığı katkının büyük olduğunu söyledi.

Veteriner Hekimler Odası Başkanı Önder Yıldız ve yönetim kurulu üyeleri ile görüşen Sayın Vali Pekmez, veteriner faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Oda başkanı Önder Yıldız, tedavi, koruyucu hekimlik, bulaşıcı hastalıklarla mücadele ve aşılama faaliyetleri yapan veteriner hekimlerin tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için bütün paydaşlarla uyum içinde çalıştığını, sektörün daha da gelişmesi için üzerlerine düşüne yapmaya her zaman hazır olduklarını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ