Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,77
€ EURO → Alış: 6,38 / Satış: 6,40

Vali Aykut Pekmez’den 23 Nisan mesajı

Vali Aykut Pekmez’den 23 Nisan mesajı
  • 22.04.2018
  • 702 kez okundu

Aksaray Valisi Aykut Pekmez, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeni ile bir mesaj yayımladı.

Vali Pekmez mesajında şu ifadeleri kaydetti:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin açılışının 98’inci yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir gururla kutluyoruz.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920 günü açılması ile millet egemenliği resmen hayata geçirilmiş, bu önemli gün Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından, millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara armağan edilmiştir.

Geleceğimizin teminatı olan en kıymetli hazinemiz çocuklarımızı, ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten insanlar olarak yetiştirmek; Kendi başına karar verebilen, kendine güvenen, hayatın güçlükleriyle baş edebilecek ölçüde donanımlı, girişimci, ufku geniş, değerlerine bağlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmelerini sağlamak ortak sorumluluğumuz ve hedefimizdir.

Sevgili çocuklar;

Atatürk’ün sizlere duyduğu güven ve inanca layık olmak en önemli görevinizdir. Hayatınızın her safhasında bu sorumluluğu hissetmeli, ülkemiz ve Yüce Türk Milleti’nin refahı ve huzuru için çalışmalısınız. Bunu başarabilmeniz için ise sürekli bilime ve teknolojik gelişmelere açık olmanız, sorgulamanız, araştırmanız ve düşündüklerinizi düzgün ifade edebilmeniz gerekir.

Başarmak için çalışmak ve mücadele etmek, her gün kendimizi yenilemek ve geliştirmek zorundayız. Ancak bu yeterliliğe sahip olursanız nice destanlar yazılarak kurulan bağımsız Türkiye Cumhuriyeti, dünya devletleri arasındaki itibarlı yerini muhafaza edecektir.

Bu duygularla siz çocuklarımıza armağan edilen ve mili iradenin her şeyin önünde olduğunun ifade edildiği bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi, minnet ve şükranla anıyor, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesi temennisiyle çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyorum.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ