Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Vali Şeref Ataklı: Önceliğimiz köylerin imar sorunu

Vali Şeref Ataklı: Önceliğimiz köylerin imar sorunu
  • 06.02.2016
  • 1.111 kez okundu

Vali Şeref Ataklı köylerde yaşayan temel sıkıntıların başında imar sorunları olduğunu belirterek bu sorunun çözümü ile diğer meselelerin daha rahat çözüme kavuşturulacağını söyledi..

Vali Ataklı başkanlığında Aksaray İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinde düzenlenen toplantıda köylerin imar sorunları değerlendirildi.

İl Genel Meclis Başkanı Muammer Tüzün, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Doğan İpek ve kurumların teknik ekiplerinden oluşan heyetin katıldığı toplantıda köyler ve belediyeden köye dönüşen yerleşim birimlerinin imar sorunları ve imar revizyon gerektiren yerlerin son durumları ele alındı.

Vali Şeref Ataklı köylerde yaşanan sıkıntıların temel nedeninin köy imar planlarının eksikliğinden kaynaklandığını belirterek ziyaret ettiği bütün köylerde bu sorunun karşılarına çıktığını söyledi.

Aksaray İl Özel İdaresinin yaptığı çalışma ile Aksaray’ın bütün köylerinde ‘Köy Yerleşik’ plan çalışmasının tamamlandığını ancak daha önce belediye statüsünde bulunan şimdi köye dönüşen yerleşim yerleri ile diğer köylerde kapsamlı bir imar çalışmasının zorunlu hale geldiğini belirten Vali Ataklı; “Önceliğimiz köylerin imar sorunu. Bu çalışmanın yapılması ile köylerde buna bağlı birçok temel sorunun çözüme kavuşturulacak.’ dedi.

Toplantıya katılan kurum temsilcileri ve teknik heyetten bilgi alan Vali Ataklı, kurumlar arasında işbirliği ve koordinasyon sağlanarak bu sorunun çözümüne yönelik hızlı hareket edilerek çalışma başlatılması talimatı verdi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ