Aksaray Haberleri

Vatandaşın otopark ücretlerine tepkisi dinmiyor! | haberaksaray.com
Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,37 / Satış: 7,40
€ EURO → Alış: 8,97 / Satış: 9,01

Vatandaşın otopark ücretlerine tepkisi dinmiyor!

Vatandaşın otopark ücretlerine tepkisi dinmiyor!
  • 23 Temmuz 2018

Aksaray Merkez’de yeni tarifeli otopark uygulaması halkı canından bezdirdi. Merkez çevresinde neredeyse tüm yol kenarlarının ücretli otopark uygulamasına tabi tutulması kamuoyu tarafından fırsatçılık ve sömürü olarak değerlendiriliyor. Yarım saati 2.00 TL olan zamlı tarife başta esnaflar olmak üzere tüm kesimlerin büyük tepkisine neden oluyor.

Halka ait olan yollardan fahiş rakamlarla otopark ücreti alınmasına dair kısa süre önce açıklama yapan Aksaray Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün yaptığı açıklama gerçek dışı ve komiklik olarak değerlendirildi.

Yapılan açıklamada “Yaptığımız esnaf ziyaretleri ve halk buluşmalarında vatandaşlarımız tarafından gelen en büyük taleplerden biri, ücretsiz olarak kullanılan yol boyu otoparklarının tekrar ücretli hale getirilmesi talebiydi.” ifadelerine yer verilmişti.

Hizmetleriyle gündeme gelmesi gereken belediyenin rant ve kapitalist uygulamalarla anılması son derece üzücü bir durum olarak değerlendirilirken halkın büyük bir kesiminin bu uygulamaya daha fazla sessiz kalmayacağı tahmin ediliyor..

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Avatar mustafa tan dedi ki:

    çok güzel hizmet böyle devam etsin oto parklar parasınıda arttıtın biraz saati 5 tl olsun

YORUM YAZ