Veciye Hatun Kadın Aktivite Merkezi törenle hizmete açıldıVeciye Hatun Kadın Aktivite Merkezi törenle hizmete açıldı

Aksaray Belediyesi tarafından kadınların meslek edinmesine yönelik Hamidiye Alaca’da Kırımlı Mahallesinde faaliyete geçirilen Veciye Hatun Kadın Aktivite Merkezi’nin Resmi açılışı yapıldı.

Kadın Aktivite Merkezinin açılış törenine Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Ak Parti Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Vali, Yardımcısı Şahin Bayhan, Bahçesaray Mahallesi Muhtarı Yaşar Güven, Kırımlı Mahallesi Muhtarı Muhsin Baştuğ, daire müdürleri, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı yaptığı konuşmada öncelikle 8 Mart Dünya Kadınları Günü olması dolayısıyla tüm kadınların gününü kutladı. Başkan Yazgı “ 5 Yıl boyunca kadınlarımız için yapmış olduğumuz çalışmalar Kadın aktivite merkezleri, AKMEK kursları, daha önce bir tane binamız vardı şu anda altıncısını ve yedincisini açmakla gurur duyuyoruz. Burada 383 kursiyerimiz kurs eğitimi aldı. 235 tane sertifika alımı gerçekleştirildi. İğne oyasından kurdeleye, kâğıt rölyeften çeyiz ürünlerine, kıyafet tasarımından bilgisayara kadar birçok çalışma yapıldı Bu çalışmalarda başarı işlere imza atan 54 kursiyerimize sertifikalarını veriyoruz.”

Milletvekili İlknur İnceöz yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik çağrısında bulunarak şunları söyledi “Özellikle son 20 yıla baktığımızda bu ülkenin insanı olmaktan onur ve guru duyduğumuzu ve başımızı dimdik tutan bir liderimizin olduğunu görüyoruz. Gece gündüz demeden çalışan ve ömrünü aziz milletine adamış bir liderimizle yol yürüyoruz. Birlik ve beraberliğimize ülke topraklarımıza Türkiye olarak ayağa kalktıktan ve dünyada bizde varız dedikten sonra inanılmaz saldırılara uğradığımızı hep beraber tanık olmaktayız. En son yapılan ekonomik saldırı ve önün öncesinde 40 yıldır terörle mücadele eden bir ülkeyiz. Böyle bir günde maneviyatımızı yaşadığımız bu günde de ülkemize yapılan saldırılara karşı birlik ve beraberliğin liderimizle beraber yol yürümenin ne kadar önemli olduğunun bir kez daha altını çizmek istiyorum.

Yerel seçimlere çok az bir süre kala şunu hatırlatmak istiyorum. Burada sadece muhtarımızı, belediye başkanımızı seçmiyoruz. Bu ülkede hükümetimize Sayın Cumhurbaşkanımıza da desteklerimizi arz ediyoruz. Aynı zamanda Sayın Başkanımızın yaptığı bu güzel işlere de onay ve cevaz veriyoruz. Kadın Aktivite Merkezi Binamızın burada yaşayan hanım kardeşlerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bugün burada bunu yarın bir başkan yerde başka bir Kadın Aktivite Merkezimizin açılışını gerçekleştireceğiz. Kadın aktivite merkezlerimiz her biri uç noktalarda ama kadınlarımızın dokunduğu noktalarda. İnşallah hanımların faaliyetine geçecek. Ben bu 5 yıl boyunca çok başarılı ve Aksaray’a dokunan insanımıza dokunan hizmetler yaptığı için Haluk Başkanıma ve şahsında belediye başkanımızın bütün ekibine hayırlı uğurlu olsun diyorum.”

Yapılan konuşmaların ardından Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Ak Parti Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Vali, Yardımcısı Şahin Bayhan, Bahçesaray Mahallesi Muhtarı Yaşar Güven, Kırımlı Mahallesi Muhtarı Muhsin Baştuğ Veciye Hatun Kadın Aktivite Merkezinde eğitim görerek kurslarını başarıyla tamamlayan 54 kursiyere sertifikalarını verdiler.

Açılış kurdelesinin kesilerek hizmete sunulmasının ardından Protokol üyeleri Veciye Hatun Kadın Aktivite Merkezinde gezi ve inceleme yaptı..

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yaz!